Osztrák sajtóértesülések szerint váratlan fordulat jöhet Jürgen Klopp pályafutásában. A Salzburger Nachrichten arról írt, hogy az 58 éves német szakember – aki globális futballigazgatóként irányítja a Red Bull klubhálózatának szakmai munkáját – már idén nyáron távozhat, alig egy évvel kinevezése után. A lap kiemeli, a német szakember feladata az volt, hogy sportszakmai lendületet adjon a csoport csapatainak, ám a lap szerint a fejlődés nem mindenben felelt meg a belső elvárásoknak, ami idő előtti szakításhoz vezethet.

A cégcsoport ugyanakkor határozottan tagadta az értesülést. Oliver Mintzlaff vezérigazgató „teljes képtelenségnek és minden alapot nélkülözőnek” nevezte a hírt, hangsúlyozva, hogy rendkívül elégedettek Klopp munkájával. Mint fogalmazott, a német szakember folyamatos kapcsolatban áll az edzőkkel és a sportigazgatókkal, és fenntartható módon építi a Red Bull futballfilozófiáját. Álláspontja szerint Klopp a megfelelő ember a pozícióra, és minden energiájukat a közös munkára összpontosítják.
A Salzburger Nachrichten ugyanakkor azt is állítja, hogy ha Klopp vissza szeretne térni a kispadra, a Red Bull nem gördítene akadályt elé. Sőt, a konszern már potenciális utódot is kinézett: Oliver Glasner, a Crystal Palace jelenlegi vezetőedzője – aki legkésőbb az idény végén távozhat Londonból – nyitott lenne a szerepkör átvételére. Az osztrák tréner korábban már dolgozott az osztrák csoport rendszerében.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!