2024. július 19., péntekMa Emília napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 391,00 Ft | USD: 359,00 Ft | CHF: 404,00 Ft
2024.07.19. Emília Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 391,00 Ft | USD: 359,00 Ft | CHF: 404,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Spanyolország története során ötödször játszhat Eb-döntőt

Spanyolország története során ötödször játszhat Eb-döntőt

A spanyolok szövetségi kapitányának, Luis de la Fuentének alaposan fel kellett forgatnia az alapcsapatát, mivel a németek ellen hosszabbításban 2–1-re megnyert drámai negyeddöntőben megsérült Pedri, míg a védelemben Dani Carvajal és a francia születésű Robin Le Normand megkapta második sárga lapját, ezért mindketten automatikus eltiltásukat töltötték kedd este.

Így bekerült a kezdőbe a hatszoros Bajnokok Ligája-győztes Nacho, és a Sevillával négyszeres Európa-liga-bajnok Jesús Navas, aki a világ- és Európa-bajnok aranygeneráció utolsó megmaradt tagja a mostani csapatban. Itt illik megjegyezni, hogy a 38 éves és 222 napos Navas lett a legidősebb mezőnyjátékos az Eb-k történetében, aki pályára lépett elődöntőben.

23

Galéria: UEFA Spanyolország–Franciaország 2024. 07. 09.Galéria: UEFA – Spanyolország – Franciaország 2024 07 09(Fotó: Christina Pahnke – sampics / Getty Images Hungary)

A Pedri helyét átvevő Dani Olmo remekelt a negyeddöntőben, becserélése után gólt lőtt és gólpasszt adott a németek ellen, így benn is ragadt a spanyol csapatban.

A legutóbbi két világbajnokságon döntős franciák ugyan a várakozásoknak megfelelően bementek a legjobb négy közé, de a támadójátékuk eddig rendre akadozott, Didier Deschamps együttese az első öt meccsén egyetlen akciógólt sem szerzett ezen a tornán.

A franciák játéka a támadóharmadban volt eddig igazán tragikus, a támadók meccsenként  átlagosan mindössze négyszer találták el az ellenfél kapuját.

A spanyolok jól kezdtek, az ötödik percben Lamine Yamal ívelt jobbról középre, a labdát aztán az ötösnél berobbanó Fabian Ruíz fejelte a jobb felső sarok fölé ziccerben.

Négy perccel később büntettek a franciák, egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után az arcvédő maszkot elhagyó Kylian Mbappé avatkozott játékba a bal oldalon, Jesús Navas beragadt, ezért nem volt les. Mbappé aztán berajzolta a labdát az ötös jobb csücskéhez, ott pedig Randal Kolo Muani Aymeric Laporte és Marc Cucurella között felugorva a kapu bal oldalába bólintott. 0–1!

23

UEFA Spanyolország–Franciaország 2024. 07. 09.Galéria: UEFA – Spanyolország – Franciaország 2024 07 09(Fotó: picture alliance / Getty Images Hungary)

Kellett pár perc a spanyoloknak a bekapott gól után, amíg magukhoz tértek, utána megint megpróbálták minél gyorsabban eljuttatni a labdát az ellenfél tizenhatosáig. Aztán a 21. percben Lamine Yamal gyönyörűen tekert kapura ballal távolról, a labda a jobb oldali kapufáról pattant a hálóba. Mike Maignan kapusnak esélye sem volt hárítani ezt a löketet. 1–1!

A 16 éves és 338 napos Yamalnak ez volt a harmadik gólja a spanyol válogatottban, és ezzel a mozdulattal minden idők legfiatalabb gólszerzője lett az Eb-k történetében.

LAMINE YAMAL BECOMES THE YOUNGEST SCORER IN MEN’S EUROS HISTORY

And what a goal it was ???? pic.twitter.com/RfQeKYT8l5

— B/R Football (@brfootball) July 9, 2024

Még egy érdekesség: Yamal egy évvel ezelőtt az U17-es Eb elődöntőjében lőtt nagy gólt a franciáknak a felcsúti Pancho Arénában.