2022. január 17., hétfőMa Antal napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 311,00 Ft | CHF: 340,00 Ft
2022.01.17. Antal Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 311,00 Ft | CHF: 340,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Simán verte Dél-Koreát a női kézi-vb-n a magyar válogatott

Simán verte Dél-Koreát a női kézi-vb-n a magyar válogatott

Az már korábban eldőlt, hogy sem a magyar, sem az ázsiai csapat nem juthat tovább a legjobb nyolc közé, az első két helyet ugyanis a dánok és a németek kibérelték maguknak. A Dél-Korea elleni meccsen így a csoportharmadik hely volt a tétje, amely a többi eredmény alakulásától függően összesítésben a 10-12. pozíciót jelenthette volna Golovin Vlagyimir együttesének.

Amely jól kezdte a meccset, Háfra Noémi és Márton Gréta révén az első két gólt mi szereztük. Egy hetesből szépítettek a koreaiak, de Planéta Szimonetta sem hibázta el a saját büntetőjét. Mindkét oldalon pontatlan passzok jellemezték a találkozó elejét, a nagy rohanásból azonban jobban jött ki a magyar csapat, amely Márton vezérletével a 10. percben 6–3-ra vezetett.

Egy rövidzárlat és egy 3–0-s roham után azonban gyorsan egyenlített az ellenfél, Háfra szép betörés után törte meg a gólcsendet. Nagyobb különbséggel azonban nem sikerült ellépni, hiába dobott gólt Lukács Viktória a jobb, majd Márton a bal szélről, mindegyikre érkezett dél-koreai válasz. Bordás Réka szép bejátszást kapott, a DVSC játékosa pedig higgadtan értékesítette a ziccert, így a félidő felénél 10–8 volt ide.

A mi szempontunkból megint jó periódus következett, a 20. percben 13–10-re növeltük az előnyt. A játékrész legszebb találatát viszont a rivális szerezte, Migyeong Lee egy kínai figura után vette be Bíró Blanka kapuját. Ezután bár az egyenlítésért […]

Fucsovics Márton rögtön az első fordulóban kiesett az Australian Openen

A világranglistán 35. helyen álló Fucsovics Márton öt szettben kapott ki Dusan Lajovicstól az Australian …