2025. április 25., péntekMa Márk napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 407,00 Ft | USD: 358,00 Ft | CHF: 433,00 Ft
2025.04.25. Márk Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 407,00 Ft | USD: 358,00 Ft | CHF: 433,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Rögtön történelmet írt golftehetségünk, aki profiként először versenyzett hazai pályán

Hirdetés

Rögtön történelmet írt golftehetségünk, aki profiként először versenyzett hazai pályán

A zalacsányi Pro Golf Tour-állomás előtt két versenyen indult el a sorozat keretein belül 21 éves golftehetségünk Törökországban, az elsőn pedig rögtön megcsinálta a cut-ot, tehát döntőbe jutott. Ezt követően ifj. Sárközi Richárd meghozta azt a döntést csapatával, hogy nem utazik el a profi versenysorozat egyiptomi állomására, hanem otthonosabb körülmények között készül a zalacsányi Zala Springs Openre, ami számára hazai pályának számit, és a héten rendezték, keddtől csütörtökig. 

Mielőtt magáról, a Zala Spings Openről kérdeztük volna legfrissebb exkluzív interjúnkban ifj. Sárközit, arról mesélt lapunknak, hogy a háromnapos torna előtti hétvégén már megmérette magát egy Pro-Am versenyen. Ennek lényege, hogy egy profi játékos három amatőrrel, csapatban versenyez.

10 csapat vett részt ezen a Pro-Am versenyen, amelyen végül második helyen végeztünk, nagyon erős mezőnyben. Röviden erről annyit kell tudni, az a szabály, hogy mindig a legjobb helyen fekvő labdát játsszák a csapatok, a 18 szakaszon minden amatőr játékos ütését legalább háromszor figyelembe véve, onnan haladnak tovább egymás után felváltva ütve. A győztes csapatban a profi játékos az a német Carl Siemens volt, aki amatőr Európa-bajnok és idén már nyert Pro Golf Tour-versenyt. Ez is mutatja, hogy nagyon színvonalas volt a viadal. Ami pedig számomra nagyon fontos, ez egy remek alkalom volt felkészülés szempontjából a Zala Springs Openre

– részletezte a magyar golféletben egyedülálló, háromnapos Pro Golf Tour-verseny előtti eseményeket fiatal tehetségünk. Ifj. Sárközi Richárd, immár rákanyarodva a Zala Springs Openre, elárulta, előzetesen nagyon várta, hogy végre bemutatkozzon hazai pályán egy profi versenyen, és azt gondolta, ettől majd felszabadultabban tud játszani, de nem feltétlenül így történt.

Hirdetés

Nem számítottam rá előzetesen, de azért éreztem magamon a nyomást, a motivációt, a bizonyítási vágyat, hogy hazai pályán maradandót alkossak. Ennek ellenére ezt nem teherként éltem meg, hanem előnyömre fordítottam, és hűen magamhoz, az éles szituációkban higgadt tudtam maradni

– folytatta a 21 éves golfozó, aki felelevenítette, a verseny első napján, kedden még nem volt minden tökéletes, és ugyan érezte, ott a lehetőség, hogy rögtön az élmezőnybe kerüljön, akkor még nem jött össze az ehhez szükséges eredmény.

ifj. Sárközi Richárd

ifj. Sárközi Richárd

Fotó: Magyar Golf Szövetség

“Persze, elégedetlen voltam, mert éreztem a játékomon, hogy egyben vagyok, tiszták az ütések, érzem a pályát, mégis a végén valami hiányzott. Ez különösen rossz érzés volt úgy, hogy az előbb már említett Carl Siemens mínusz 9-et, pályacsúcsot játszott az első napon. Ugyan ezt nem mondtam ki akkor, de tudtam, amennyiben hasonlóan játszom a második napon, nagy gond nem lehet, meg fogom csinálni a cut-ot, sőt, talán oda is érhetek az élmezőnybe.”

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/sport/2025/03/28/ifj.-sarkozi-richard-exkluziv-interju-pro-golf-tour-zala-springs-open-zalacsanyban-8.-hely/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Lapátra tették a magyar válogatott kulcsemberének edzőjét

Eddig tartott a bizalom, az osztrák élvonalban szereplő Rapid Wien csütörtökön bejelentette Robert Klauss vezetőedző …