A Fejér megyei Válon született Varga üstökösként tűnt fel a magyar futball egén: 17 évesen került a Ferencváros hét év alatt négyszer bajnok (1962/1963, 1964, 1967, 1968) és minden szezonban érmes, 1965-ben Vásárvárosok Kupája-győztes (az Európa-liga elődje) együttesébe. A zöld-fehérek jobbösszekötőjeként 1961 és 1968 között 135 mérkőzésen 53 gólt rúgott.
A válogatottban 1964 és 1968 között 12 alkalommal húzhatta magára a címeres mezt és két gólt szerzett,
Hazai pályafutása 1968-ban ért véget: a mexikói olimpiára a válogatott tagjaként utazott ki, de még a torna kezdete előtt – akkori szóhasználattal élve – disszidált.
További pályafutása kalandosan alakult, de nem úgy, ahogy ő tervezte. A FIFA automatikusan eltiltotta két évre, ezalatt egy évig a belga Standard Liege, majd a német élvonalban szereplő nyugat-berlini Hertha BSC csapatával edzett. Az utóbbiban lépett újra pályára 1970-ben, de csak egy idényt játszhatott végig: a Hertha ugyan harmadik lett, de belekeveredett a Bundesliga bundabotrányába és Vargával „vitették el a balhét”, távoznia kellett a klubtól.
Egy sikertelen próbálkozás után a skót Aberdeennél kötött ki, ahol az 1972–1973-as szezonban 31 meccsen 15 gólt lőtt, innen igazolta a holland Ajax a Barcelonába távozó Johan Cruyff helyére. Pályára azonban csak ritkán léphetett, mert az 1974-es világbajnokság előtt a holland szövetség azt kérte, a klubok a hazai játékosokat szerepeltessék.
A mellőzést rosszul viselte és 1974-ben elfogadta a másodosztályú német Borussia Dortmund ajánlatát. A csapat két év múlva feljutott a Bundesligába, de Varga viszonya akkorra végletesen megromlott edzőjükkel, Otto Rehhagellel – a trénerrel még annak aktív játékos korában vesztek össze, Rehhagel most bosszút állt. A jobbára csak a kispadot koptató Varga 1977-ben a másodosztályú Augsburghoz, majd a belga Genthez távozott, itt ért véget játékosi karrierje.
Ezután biztosítási ügynökként is dolgozott, a kölni labdarúgó főiskola elvégzését követően kisebb német csapatoknál edzősködött. Magyarországra a rendszerváltás után, 1991-ben Albert Flórián ötvenedik születésnapján látogatott el, öt év múlva végleg hazaköltözött.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!