2026. június 15., hétfőMa Jolán napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
2026.06.15. Jolán Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Novak Djokovics nem tudja, hogy lejátszotta-e utolsó mérkőzését a Roland Garroson

Novak Djokovics nem tudja, hogy lejátszotta-e utolsó mérkőzését a Roland Garroson

Novak Djokovics pénteki vereségével a francia nyílt teniszbajnokság 3. fordulójában nem csak a generációváltás fejeződött be a férfiaknál, de egy teljesen új korszak is elkezdődött.

Az elmúlt több mint 20 évben (2003-as Wimbledon óta) mindössze kettő Grand Slamen (90-ből) történt meg, hogy a Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic hármasból egyik sem jutott el legalább a 4. fordulóig – 2004-ben a Roland Garroson (Nadal és Djokovics nem is indult, Federer, már wimbledoni és Australian Open bajnokként kikapott a 32 között Gustavo Kuertentől) és 2024-ben a US Openen (Federer már visszavonult, gyakorlatilag Nadal is, Djokovics vereséget szenvedett a 3. fordulóban Alexei Popyrintől).

Az idei Roland Garros garantáltan külön fejezet lesz a Grand Slam-lexikonban. Az 1968 óta íródó Open érában még nem volt arra példa, hogy a francia nyílt teniszbajnokságon ne legyen a legjobb 16 között egyetlen Grand Slam-győztes sem. Múlt vasárnap négy korábbi GS-bajnok szerepelt a 128-as táblán, de Stan Wawrinka és Marin Cilic már az első fordulóban kiesett – a svájcit egy szerencsés vesztes, a horvátot egy szabadkártyás búcsúztatta –, csütörtökön Jannik Sinner, pénteken Novak Djokovics is elköszönt Párizstól.

Kezdődhet elölről a ki nyer az idén a férfiaknál tippjáték. A félidei esélylatolgatással megvárom, hogy teljes legyen a legjobb 16 mezőnye. Helyette inkább felidézem, mit mondott a pénteki csodás csatát követően Novak Djokovics.

Hihetetlen mérkőzés volt, de nagyon nehéz így kikapni, 2–0-s szettelőnyről. Gratulálok Joãónak, megérdemelte a győzelmet. Kétségtelenül ő volt a jobb játékos a kulcspillanatokban. Amikor a leginkább szükség volt rá, elképesztően teniszezett, hihetetlen ütéseket produkát, lőtte a vonalakat. Kivételes teljesítményt nyújtott, rendkívül magas szinten játszott. Nem gondolom, hogy sok mindent rosszul csináltam volna a meccsen, egyszerűen ő volt a jobb

– kezdte az értékelést a szerb klasszis, aki nem akart válaszolni arra a kérdésre, hogy érzett-e plusz nyomást a torna megnyerésével kapcsolatban, miután Carlos Alcaraz, majd Jannik Sinner is kiesett.

Megkérdezték tőle, hogy nem az volt-e a baj, hogy kevés mérkőzést játszott a Roland Garros előtt.

„Annyi időt töltöttem a pályán a három mérkőzésem alatt, mintha az elmúlt három hónap összes tornáját most játszottam volna le! Szerintem nagyon jó teniszt játszottam, figyelembe véve, hogy sérült voltam, formába kellett lendülnöm, és gyakorlatilag egyből egy Grand Slamre érkeztem, ráadásul erre a nagyon megterhelő borításra, amelyhez sok idő kell, hogy az ember alkalmazkodjon. Mindent összevetve szerintem a szintem elég jó volt, elégedett voltam azzal, amit mutattam. Természetesen most csalódott vagyok a vereség miatt, nagyon közel voltam a győzelemhez. Jobb lett volna, ha két nyert szettig tart a meccs, de nem így volt… (nevet). Őszintén szólva kifogytam az üzemanyagból. Utána már nem éreztem jól magam a pályán. A legnagyobb esélyem a negyedik szett végén volt, 4:3-nál, 15:40-nél, de akkor is túl jól játszott. Támadott, jól szervált… Visszatekintve a fontos pillanatokra, lehet mondani, hogy valamit másként kellett volna csinálnom, de ma egyszerűen gratulálnom kellett neki. Minden fontos pontnál elképesztően játszott, erőteljesen teniszezett és betalált. Nem hiszem, hogy én olyan sokat hibáztam volna, inkább ő játszott rendkívüli módon.”

Úgy folytatta: „Az ötödik szettben 3:1-nél, amikor elvesztettem az adogatásomat, talán csak ott hibáztathatom magam valamennyire, de ő akkor is agresszív volt, és minden támadható tenyeresét hatalmas erővel ütötte meg. Nagyon nehéz volt olvasni a játékát. Amikor bréklabdám volt az ötödik szettben 5:6-nál, három ászt ütött. Mit mondhatnék még. Le a kalappal előtte. Természetesen marad bennem csalódottság. A harmadik szettben fizikailag visszaestem, ez van. Persze szívesen lennék ma 19 éves a pályán, de a helyzet adott. Majdnem öt szetten át harcoltam vele. Bárki, aki Grand Slamen ellenem játszik, meg kell, hogy verjen. Erre mindig büszke lehetek. Az a harcos szellem, az a farkasösztön, amit magamban hordozok, mindig jelen van. Még fél lábon sem adom könnyen a meccset senkinek. Ha valaki így győz le, azt mondom: megérdemelte, de biztosan nem fogom feladni.”

Amíg volt energiám és viszonylag friss voltam, minden rendben volt. De a salak ilyen, sajnos nagyon kimerítő. A harmadik szettben brékelt, lendületbe jött, a közönség is mögé állt, és a dolgok bonyolulttá váltak a pályán. A negyedik és az ötödik szett gyakorlatilag lutri volt. Hihetetlen pontokat játszott, és […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/sport/tenisz/2026/05/30/roland-garros-2026-novak-djokovics-kiesese-nyilatkozat/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Az időjárás átírta a napot és a versenyszabályokat a Balatonon

Köszönő viszonyban sem voltak a vasárnapi időjárási körülmények a szombatival Balatonföldváron, amíg egy napja szikrázó …