A május 3-i Újpest-Ferencváros bajnoki labdarúgó-mérkőzésen történt események miatt mindkét klubot szektorbezárással büntette a Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága.
A testület a zöld-fehéreket a szurkolók megbotránkoztató és rasszista kifejezések bekiabálásai miatt pénzbüntetéssel sújtotta, továbbá egy hazai bajnoki mérkőzésre szóló szektorbezárással büntette hat hónapra felfüggesztve, ugyanakkor a korábbi fegyelmi vétségek próbaidőn belüli ismételt előfordulása miatt elrendelte a korábban kiszabott felfüggesztett szektorbezárás végrehajtását.
A lila-fehérek ugyanilyen okok, valamint rendzavarás miatt szintén pénzbüntetést és hat hónapra felfüggesztett szektorbezárást kaptak.
Akárcsak az ősi rivális esetében, az Újpestnek is a fegyelmi vétségek próbaidőn belüli ismételt előfordulása miatt elrendelték a korábban kiszabott felfüggesztett szektorbezárás végrehajtását. A IV. kerületi klub továbbá három másik mérkőzés összevont eljárása után szintén pénzbírságot kapott.
A fegyelmi bizottság a Nyíregyházát négy bajnoki találkozó összevont […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!