BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SOROKSÁR SC 1–1 (1–0)
néző. Vezette: Takács János (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Szalai D., Farkas M., Bora, Mészáros – Hodoniczki, Hursán, Kitl (Szabó P., 56.) Pantovics – Paudits (Máris, 61.), Lukács (Horváth P., 79.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Varga Á. – Kópis, Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Gyömbér, Huszák (Orosz, 58.) – Csernik (Magyar, 77.), Derekas, Korozmán, – Erdélyi L. (Lovrencsics B., 63.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Pantovics (41.), ill. Lovrencsics B. (65.)
MESTERMÉRLEG
Schindler Szabolcs:
– Az első félidő langyos futballt hozott mindkét csapat részéről. Tizenöt percet futballoztunk, akkor volt három ziccerünk, abból egy gólt lőttünk. A második felvonásban mindkét csapat odatette magát, jó meccset játszottunk. A legnagyobb gond az, hogy hat–három helyett egy–egy lett az eredmény. Ennek több oka volt, kihagytuk a nagy helyzeteket, és ilyenkor törvényszerű, hogy a másik csapat megbünteti a sokat hibázót.
Lipcsei Péter: – Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, mivel vesztes állásból szereztünk egy pontot. Jó találkozót láthatott a közönség. Szerettünk volna nyerni, ziccereink is voltak, de nem sikerült győznünk.

ÖSSZEFOGLALÓ

Az első percekben a békéscsabaiak birtokolták többet a labdát, előbb Pantovics, majd Paudits próbálta zavarba hozni a védőket, de nagyobb helyzetekig egyikük sem jutott el. Az idő múlásával egyre nagyobb fölénybe került a lila-fehér mezes gárda, ami kisebb-nagyobb helyzetekben nyilvánult meg.

Az események a játékrész hajrájában sűrűsödtek: Pantovics egymaga eldönthette volna a mérkőzést. A 41. percben szép megoldás után egy mintaszerű lövéssel bevette Varga kapuját, majd egy percre rá szinte ugyanonnan kísérletezett, de a lécet találta el.

A második félidőre egyértelműen harapósabb, harcosabb Soroksár lépett pályára. Előbb Gyömbér közeli fejesét hárította Czinanó kapus, majd Huszák lövésébe kellett belelépniük a védőknek.

Remek érzékkel cserélt Lipcsei Péter, a soroksáriak edzője, az Erdélyi helyére beálló Lovrencsics Balázs két perccel a pályára lépését követően szép fejessel kiegyenlített. A vezetést is megszerezhette volna a lendületbe jövő vendéggárda, de Derekas kihagyta a ziccerét.

Ezután sem álltak le a csapatok, mindkét fél a győzelemre hajtott, de a támadóknak a háromperces ráadásban sem sikerült meglepniük a kapusokat. A Békéscsaba immáron a negyedik döntetlenjét számlálja, s továbbra is vár az első Kórház utcai sikerére, a soroksári együttesnek pedig immár öt forduló óta tart a nyeretlenségi sorozata. 1–1

26. perc: Hodoniczki sárgult be, aki lerántotta Pászkát.

24. perc: Pantovics keveredett  be a 16-oson belülre, 8 m-ről lőtt, de a kapus védett.

A hivatalos nézőszám: 1560

19. perc: Derekas kísérletezett mintegy 22 m-ről, lövését fogta Czinanó.

17. perc:  Kópis szánta el magát lövésre, de a labda bő méterrel elszállt a bal kapufa mellett.

14. perc: Huszák indította Korozmánt, aki megtolta a labdát a kifutó Czinanó mellett, a soroksári a 16-os előtt elesett, a játékvezető szimulálásért sárgát adott.

10. perc: Pantovic buktatta Erdélyit, akit rövid ideig ápolni kellett.

6. perc: Lukács kapott nagy labdát, aki kapura tört, de Korozmán beérte és mentett.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés

Mintegy 1200 néző látogatott ki a Kórház utcai stadionba.

A Békéscsaba öt fordulót elteltével két győzelemmel és három döntetlennel kilenc pontot szerezve a 8. helyet foglalja el a bajnoki tabellán. Hazai pályán viszont még nem nyert ebben a szezonban, de ha ez most összejön, akkor jó esetben nagyot léphet előre a táblázaton. Sűrű a mezőny, a csabaiaknak az éllovas Ajkához képest is csak 3 pont a lemaradása. A Soroksárral szembeni mérleg ugyanakkor nem a legjobb, az eddigi kilenc párharcukból négy alkalommal a mostani vendégek, háromszor pedig az Előre győzött, kétszer pedig döntetlenre végeztek a felek.

Lipcsei Péter együttese idén egy győzelem és egy döntetlen mellett három vereséget is összeszedtett a Nyíregyháza (0–1), a Dorog (0–1) és legutóbb otthon a Kazincbarcika (0–2) ellen. Egyetlen sikerüket még a nyitókörben a Debreceni EAC ellen aratták (1–0), a döntetlent az ETO FC Győr otthonában jegyezték (1–1). A 13. helyen tanyázó együttes célja nyilván nem lehet más szerdán Békéscsabán, minthogy gólt, gólokat lőjjön és nyerjen. A soroksáriaknak nagyot kell javulniuk, ha pontokat szeretnének szerezni

A mérkőzés napján hivatalossá vált, hogy távozik a Békéscsaba 35 éves kapusa, Ribánszki László, akivel a játékos kérésére bontották fel a szerződést. A hálóőr 2016 óta szolgálta a lila-fehéreket.

Eltiltott játékos egyik csapatban sincs, így a szakvezetők legjobb összeállításban küldhetik pályára együttesüket.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Az eddig még veretlen csabaiak az előző négy bajnokin csak egy pontot szerző Soroksárt fogadják.