2020. szeptember 19., szombatMa Diána napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 360,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 335,00 Ft
2020.09.19. Diána Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 360,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 335,00 Ft
Kezdőlap / Sport / MotoGP: a legutolsó kanyarban dőlt el a Stájer Nagydíj, harmadikból lett első

MotoGP: a legutolsó kanyarban dőlt el a Stájer Nagydíj, harmadikból lett első

Nagy meglepetésre a KTM-mel versenyző portugál Miguel Oliveira nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriája, a MotoGP Stájer Nagydíját Spielbergben.

Oliveira pályafutása első győzelmét szerezte, egyben az első portugál MotoGP-futamgyőztes lett. Mögötte az ausztrál Jack Miller lett a második, míg a harmadikként a spanyol Pol Espargaro jött be. A portugál pilótához hasonlóan a KTM is először győzött az elitkategóriában.

A futam rendkívül kiélezett volt, Oliveira a legutolsó kanyarban nyerte meg a versenyt, a túlzottan kisodródott Miller és Epargaro mellett belül húzott el.

A 28 körösre tervezett vasárnapi futamot a 17. körben piros zászlóval félbeszakították, miután Maverick Vinalesnek a célegyenes végén fékprobléma miatt 200 km/órás sebesség felett, menet közben le kellett ugrania Yamahájáról. Az eset után a spanyol pilóta azonnal felállt, és saját lábán sétált odébb, falba csapódó motorja azonban teljesen kiégett. A versenyzők az akkori állás szerint sorakoztak fel a rajtrácsra, innen indult újra az immár csak 12 körös verseny.

Kiestek az El-ből, de a Topolya edzője büszke játékosaira

Amint arról beszámoltunk,a Topolyai SC drámai csatában, tizenegyesekkel kapott ki az Európa-liga második selejtezőkörében a …