2020. október 21., szerdaMa Orsolya napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 365,00 Ft | USD: 310,00 Ft | CHF: 341,00 Ft
2020.10.21. Orsolya Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 365,00 Ft | USD: 310,00 Ft | CHF: 341,00 Ft
Kezdőlap / Sport / MOL Fehérvár FC–Standard Liége az Európa-liga főtáblájáért – ÉLŐ

MOL Fehérvár FC–Standard Liége az Európa-liga főtáblájáért – ÉLŐ

Korábban még sosem fordult elő, hogy ugyanazon az őszön két magyar élvonalbeli klub szerepeljen az európai kupák csoportkörében, ám most megtörténhet, ha a Fehérvárnak sikerül kivívnia a továbbjutást. (A Ferencváros ugyanis már ott van a BL-főtáblán, ahol a Juventusszal, a Barcelonával és a Dinamo Kijevvel sorsolták össze.)

A meccs történései:

0. perc: elkezdődött a meccs. A csapatok helyezkednek, ismerkednek egymással. Nikolics kis idő múlva kiharcol egy szögletet, majd szabadrúgás jön kifelé.

5. perc: a belgák adogatnak saját térfelükön, de közelebb egyelőre nem jutottak.

9. perc: vezet a MOL Fehérvár. Nikolics lőtt a bal alsóba 14 méterről, Houri passza után. 0–1. A találat az MFFC első akciógolja az El-idényben.

13. perc: a kongói csatár, Muleka érkezik a röviden egy jobbról belőtt labdáért, de Stopira menti.

Előzmények

Márton Gábor, a hazaiak vezetőedzője bizakodó volt a mérkőzés előtt, arról beszélt: egy meccsen bármi lehetséges, ezt szeretnék kihasználni. Csapata a selejtezősorozatban már három, a Standard Liege két párharcon van túl, és mindkét csapat alaposan megszenvedett ellenfeleivel. A magyarok elsőként az ír Bohemianst ejtették ki 1-1-es döntetlen után 11-esekkel, majd a máltai Hibernians vendégeként 1-0-ra nyertek, a múlt héten pedig a francia Reims ellen gól nélküli döntetlen után ismét 11-esekkel jutottak tovább. A belgák a walesi Bala Town csapatán még viszonylag könnyedén, 2-0-val jutottak túl, a szerb Vojvodinát azonban már csak hosszabbításban tudták kiejteni 2-1-es győzelemmel.

A belga együttes hét forduló után 14 pontjával a negyedik helyen áll a belga élvonalban. A legutóbbi fordulóban, hazai pályán döntetlent játszott a Waregemmel, azzal veszítette a második helyét. A Fehérvár ebben a szezonban 4 bajnokin nyolc pontot szerzett, ezzel a második a 9 pontos Puskás Akadémia mögött.

A Fehérvár már kétszer szerepelt az El csoportkörében, 2012-ben sikerrel megvívott selejtezősorozat után, 2018-ban pedig a BL-selejtezőből kiesve.