2023. január 30., hétfőMa Martina napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 391,00 Ft | USD: 359,00 Ft | CHF: 391,00 Ft
2023.01.30. Martina Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 391,00 Ft | USD: 359,00 Ft | CHF: 391,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Mesterhármassal debütált a Gremióban Luis Suárez

Mesterhármassal debütált a Gremióban Luis Suárez

Nacional, Groningen, Ajax, Liverpool, Barcelona, Atlético Madrid, ismét Nacional, majd most a Gremio.

Nem lehet azt mondani, hogy Luis Suárez egy helyben ülő típus, immár pályafutása ötödik országában ontja a gólokat.

Ez az ötödik ország Brazília. A csatár december 31-én kétéves szerződést írt alá a legfelső osztályba most visszajutott Gremio csapatához, és a bemutatkozása kedden volt a regionális trófeárt, a Recopa Gaucháért vívott mérkőzésen a Sao Luiz ellen.

Mindössze négy percre volt szüksége a veteránnak ahhoz, hogy betaláljon, kiugrás végén elegánsan emelt a kapus felett a hálóba. A második gólnál lazán eltette a kapus mellett a labdát, a harmadik pedig egy védhetetlen kapáslövés volt a 38. percben.

Csupán 34 perc telt el az első és a harmadik gólja között, a végeredmény 4–1 lett, de ekkor Suárez már nem tartózkodott a pályán, mert edzője, Renato Gaúcho Portaluppi az 59. percben a harmincezer néző tapsvihara közepette lecserélte a meccs hősét. (Renato mifelénk is ismerős, ott volt a Népstadion gyepszőnyegén, amikor a mexikói vb-re készülő magyar válogatott 1986. március 16-án 3–0-ra megverte Brazíliát, ő volt jószerivel az egyetlen játékos a vendégeknél, aki akkor kitett magáért.)