2021. december 2., csütörtökMa Melinda napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 319,00 Ft | CHF: 347,00 Ft
2021.12.02. Melinda Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 319,00 Ft | CHF: 347,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Még Memphis és Kane remeklése is eltörpül Kocsis tette mellett

Még Memphis és Kane remeklése is eltörpül Kocsis tette mellett

Kane rendkívül megnyomta az utolsó hetet, Albánia ellen a szünetig triplázott, San Marino ellen pedig már négyig jutott az első félidőben, a 2021-es évet így 16 góllal zárta, amivel óriási angol rekordot állított fel.

Memphis Depay kedden a 91. percben zárta le végleg a kérdéseket a norvégok elleni vb-selejtezőn, aminek megnyerése Hollandia kijutását eredményezte. A Barcelona támadója ebben a naptári évben ezzel a 17. gólját szerezte meg, amivel nem csak 2021-ben lett első, hanem történelmi viszonylatokban is parádésan szerepelt.

Ennél a mennyiségnél többet ugyanis csak ketten – Kocsis Sándor (1954-ben 14 meccsen 23 gól), illetve a francia Juste Fontaine (1958-ban 12 meccsen 18 gól) – szereztek egy naptári év alatt.

Az Aranycsapat legendás csatára két évvel korábban 16-ig jutott, Schlosser Imre pedig 1912-ben zárt ennyivel, ez Kane-nel holtversenyben a 4. legjobb mérleg.

Kiemelendő még Cristiano Ronaldo is, aki 2016-ban (13), 2019-ben (14) és idén (13) is top 10-es teljesítményt nyújtott – derül ki egy friss összegzésből.

[…]

Szép gólokkal sima Liverpool-siker a Goodison Parkban

ANGOL PREMIER LEAGUE14. FORDULÓEVERTON–LIVERPOOL 1–4 (1–2)Liverpool, Goodison Park. Vezette: Paul TierneyEVERTON: Pickford – Coleman, …