Kezdjük gyorsan a tényekkel: Marco Rossi együttese két A ligás szereplés után ezúttal csoportharmadikként zárva a törökök elleni pótselejtezőn alulmaradt, Isztambulban 3–1-re, a Puskás Arénában 3–0-ra kaptunk ki, ezzel eldőlt, hogy a rivális folytatja az elitben, a mieink pedig a 2020–2021-es kiírás után szerepelnek ismét a B ligában.
Ami a folytatást illeti: a válogatott június 6-án Svédországot fogadja, majd négy nappal később Azerbajdzsánban lép pályára felkészülési mérkőzésen, majd érkezik az év számunkra legfontosabb szakasza.
Eddig verhetetlen riválist kaptunk csoportfavoritnak
Nemcsak az volt a csütörtök–vasárnapi NL-program kérdése, hogy a magyar csapat bennmarad-e az elitben, hanem hogy a dán vagy a portugál csapat jut be a négyes döntőbe. Az északiak hiába álltak még a 85. percben is továbbjutásra, Cristiano Ronaldóék végül hosszabbításban felülkerekedtek, ez egyben azt is jelentette, hogy az őszi világbajnoki selejtezőkön Portugália érkezik a csoportunkba.
Nemzetek Ligája 2024–2025, négyes döntő (Németország)
Elődöntő
- június 4., 20.45: Németország–Portugália (München)
- június 5., 20.45: Spanyolország–Franciaország (Stuttgart)
Bronzmérkőzés
- június 8., 15.00: az elődöntő vesztesei (Stuttgart)
Döntő
- június 8., 20.45: az elődöntő győztesei (München)
Ez a keretérték és a ranglistahelyezés mellett a közös múlt miatt sem fest jól:
a magyar csapat 14 fellépésből még egyet sem tudott megnyerni Portugália ellen, négy döntetlen mellett 10 vereség és 10–33-as gólkülönbség a mérlegünk.
Automatikus kijutást csak az első hely ér, erre azért a papírforma szerint nincs sok sanszunk. A második helyezettek a Nemzetek Ligája legjobb négy (vb-selejtezőn automatikusan nem top 2-ben záró) csoportgyőztesével kerülnek négy négyes döntőbe, ahol elődöntő-döntő menetrendben döntik el a 12 csoportelső melletti négy európai vb-hely kilétét.
Marco Rossi együttesének ez lehet a célja az őszi selejtezőkön, ehhez Írországot és Örményországot kellene megelőzni.

A magyar válogatott vb-selejtezős programja:
- szeptember 6., szombat: Írország–Magyarország, 20.45
- szeptember 9., kedd: Magyarország–Portugália, 20.45
- október 11., szombat: Magyarország–Örményország, 18.00
- október 14., kedd: Portugália–Magyarország, 20.45
- november 13., csütörtök: Örményország–Magyarország, 18.00
- november 16., vasárnap: Magyarország–Írország, 20.45
Ön szerint hogyan teljesít a magyar labdarúgó-válogatott a 2026-os világbajnoki selejtezőkön?
Ezért volt különösen fontos nekünk a Nemzetek Ligája
Bár sokan még mindig inkább csak felkészülési mérkőzéseknek aposztrofálják a Nemzetek Ligáját, Marco Rossi mindig is hangsúlyozta, hogy mennyire fontos számunkra ez a sorozat, és azzal, hogy ilyen jól teljesítettünk benne – 2022-ben például a 8. legjobb európai csapat lett Magyarország! – sikerült elérni, hogy a 2024-es Európa-bajnokság előtti selejtezőben az 1. kalapból húzzák ki a mieinket, és nem kell sokáig taglalni, hogy a Szerbia, Montenegró, Litvánia, Bulgária négyessel mennyivel könnyebb volt a dolgunk, mint például a ki nem jutó norvégoknak a harmadik kalapból Spanyolország és Skócia ellen.
A ranglistán előrelépések és a kedvezőbb besorolások kedvezőbb sorsolásokat is hozhatnak, erre a fentebb említett vb-selejtező is jó példát jelenthet, ahol azért a papírforma szerint meglehet a második hely. Ha a harmadik kalapba csúsztunk volna, akkor most nem az akkor 60. helyen álló íreket, hanem valakit a 25-43. hely közötti csapatokból kaptunk volna, és máris jóval nehezebb a helyzetünk.
Ezért sem lehet félvállról venni egy sorozatot sem, és itt térünk ki az itteni folytatásra.
Akár egy magyar, osztrák, román csoport is összejöhet
A 2026–2027-es évadban a B ligában szerepelhetünk, és már most biztosnak látszik, hogy borzasztóan nehéz dolgunk lesz, ha vissza szeretnénk jutni az A ligába.
Ezt segítheti, hogy az 1. kalapba kerülünk a sorsoláson, így nem találkozhatunk Skóciával, Lengyelországgal és Izraellel.
A 2. kalapból azért már nehéz lenne könnyű ellenfelet mondani, hiszen az Európa-bajnokságon negyeddöntőig menetelő Svájc ellenünk is megmutatta Kölnben az erejét, de Ausztria is remekelt a kontinensviadalon (Franciaország, Hollandia és Lengyelország előtt lett csoportgyőztesként nyolcaddöntős), Ukrajna pedig csak a végjátékban bukta el az A ligát Belgiummal szemben. A negyedik csapat […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!