2020. december 4., péntekMa Ferenc napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 359,00 Ft | USD: 296,00 Ft | CHF: 331,00 Ft
2020.12.04. Ferenc Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 359,00 Ft | USD: 296,00 Ft | CHF: 331,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / Mance duplázott, a Puskás Akadémia három góllal verte a Budafokot

Mance duplázott, a Puskás Akadémia három góllal verte a Budafokot

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

Puskás Akadémia FC–Budafoki MTE 3–0 (1–0)
Felcsút, Pancho Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Pillók
Gólszerző: Knezevic (39.), Mance (58., 72.)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A zárt kapus mérkőzéseknek nem sok előnyük van, de az biztos, hogy időnként olyasmit is lehet hallani, ami egyébként nem jutna el a nézőkhöz, ha tömeg morajlana a lelátókon. A szombat délután rendezett felcsúti mérkőzés elején a hazaiak szélsője, Kiss Tamás próbálta elfejelni az egyébként nem túl magasra pattanó labdát, míg ellenfele lábbal akart játékba avatkozni. A játékvezető szabadrúgást ítélt. A budafokiak vezetőedzője, Csizmadia Csaba nem értett egyet a döntéssel: „Spori, mélyre hajolt, ez nem is volt magas láb. Amúgy is százharminc centiméter magas a srác.” Nemcsak a kívülállók, hallhatták ezt, hanem maga a sértett is, aki széles mosollyal nyugtázta az ellenfél edzőjének megállapítását – nem volt tehát harag.

Ez a jelenet is mutatta, hogy mindkét csapat nagy elszántsággal vetette magát a küzdelembe. A vendégeknél ezúttal is Kulcsár Kornél szervezte a vendégek akcióit, a karmester az előretolt ék, Kovács Dávid mögött helyezkedett, és a széleken is két támadó lépett pályára, illetve először szerepelhetett élvonalbeli mérkőzésen a huszonegy esztendős Kirják Henrik.

A hazaiak négy védővel és négy középpályással kezdték a mérkőzést, ám elöl Josip Knezevic a legelöl lévő Antonio Mance mögött kapott szerepet. Jó iramban kezdődött a meccs, ám korán cserére kényszerültek a budafokiak. Vaszicsku Gergő, aki korábban hét szezonban volt a felcsútiak futballistája, pontatlanul passzolt, és amikor menteni próbált, megsérült. Hordágyon hagyta el a pályát, Khiesz Kornél érkezett a helyére. Josip Knezevic szabadrúgása volt a mérkőzés első szakaszának legveszélyesebb momentuma, de a légiós lövését követően a labda néhány centivel elkerülte a budafokiak kapuját. Az első félidő második felében egyre többet birtokolta a labdát a Puskás Akadémia, a vendégcsapat kontrái nem voltak igazán veszélyesek a hazai kapura, és a mérkőzés képét tekintve nem volt meglepő, hogy nem sokkal a szünet előtt a felcsúti együttes megszerezte a vezetést.

Csizmadia Csaba kettős cserével próbált lendületet adni csapatának, és látszott is, a budafokiak megpróbálnak ritmust váltani, birtokolták a labdát, és a játék a hazai térfélen zajlott a szünetet követő percekben, de ebben természetesen ott volt a kockázat. A hazai támadók előtt a korábbinál sokkal nagyobb terület nyílt veszélyes kontratámadások vezetésére, és Antonio Mance kihasználta az esélyt. A Budafok ezt követően sem adta föl, de a támadójátékából ezúttal hiányzott a pontosság, a kreativitás – alighanem ennek volt az eredménye, hogy Zsóri Dániel is pályára lépett, csakhogy a szépítés helyett jött a harmadik hazai találat, amivel a mérkőzés lényegében eldőlt, de az újonc továbbra is tisztességgel, becsületesen küzdött, és igyekezett mindent megtenni legalább a szépítő gól megszerzéséért. 3–0

A Puskás Akadémiának alighanem jót tett a válogatott meccsek miatt beiktatott bajnoki szünet, a paksi kudarc (2–6) után ez a győzelem fontos lépés lehet ahhoz, hogy a csapat elinduljon felfelé.

Puskás Akadémia–Budafoki MTE 3–0Felcsút, Pancho ArénaPillók Ádám
17.00: Mezőkövesd–MTK Budapest (Tv: M4 Sport)Mezőkövesd, Városi StadionErdős József
19.30: Budapest Honvéd–Ferencváros (Tv: M4 Sport)Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionSolymosi Péter
NOVEMBER 22., VASÁRNAP
17.00: Mol Fehérvár FC–Diósgyőri VTK (Tv: M4 Sport)Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó
Újpest FC–Zalaegerszegi TE FC – elhalasztva Új időpont: december 23, 18.00
Az összes mérkőzés zárt kapus.
Az NB I állása és a góllövőlista itt!

Kisorsolták a Nemzetek Ligája négyes döntőjének párosítását

Az európai szövetség (UEFA) végrehajtó bizottsága csütörtökön döntött arról, hogy a mérkőzéseket Torinóban és Milánóban …