2021. május 16., vasárnapMa Botond, Mózes napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 356,00 Ft | USD: 293,00 Ft | CHF: 325,00 Ft
2021.05.16. Botond, Mózes Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 356,00 Ft | USD: 293,00 Ft | CHF: 325,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyarország nyerte a férfikézilabda-Eurokupát

Magyarország nyerte a férfikézilabda-Eurokupát

A harmadik fordulóból elhalasztott spanyol–horvát mérkőzés új dátumát egyelőre nem jelölték ki, ám novemberben a horvátok 31–27-re győzték le a magyarokat, így utóbbiaknak – idegenben lőtt több góljuk miatt – jobb az egymás elleni mérlegük, ezzel biztosították az Eurokupa megnyerését.

Az előzetesen kihirdetett magyar keretből Ancsin Gábor és Hornyák Péter sérülés, Győri Mátyás pedig rosszullét miatt hiányzott, Székely Márton visszatért portugál klubjához, Bujdosó Bendegúzt pedig Kovacsics Péter váltotta a csapatban. A horvát válogatottra „rá sem lehetett ismerni”, mert a januári egyiptomi világbajnokság, illetve a márciusi olimpiai selejtezőtorna után szinte teljes generációváltáson esett át a kerete.

A meccs elején két góllal elléptek a magyarok, ezt követően viszont a horvátok összeszedettebben kézilabdáztak, így a 13. percben már ők vezettek kettővel.

Az ellenfél tudatosan lassította a hazaiak játékát, egyre több volt a rossz lövés, illetve Ivan Pešić remekül védett, ráadásul Lékai Máté a 13. percben szájsérülés miatt kivált a magyar együttesből.

A házigazdák 12 perc alatt mindössze kétszer találtak be (5–8), és bár Gulyás István szövetségi kapitány […]