2021. január 27., szerdaMa Angelika napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 358,00 Ft | USD: 295,00 Ft | CHF: 332,00 Ft
2021.01.27. Angelika Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 358,00 Ft | USD: 295,00 Ft | CHF: 332,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Lerohanta a PSG-t, bejutott a kézi BL-döntőbe a Barcelona

Lerohanta a PSG-t, bejutott a kézi BL-döntőbe a Barcelona

Tavasszal még nem gondoltuk volna, hogy valaha megvalósul, de decemberben eljött a pillanat: megrendezik a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2019–2020-as kiírásának kölni négyes döntőjét, amelynek a Telekom Veszprém ezúttal is résztvevője, és amely a THW Kiellel csap össze a fináléért.

Az első elődöntőt viszont a torna favoritja, a Barcelona vívta a Paris Saint-Germain ellen. A zárt kapus Lanxess Arenában már az is kérdéses volt, hogy le tudják-e játszani ezt a találkozót, a francia csapatnál ugyanis vasárnap este is találtak koronavírusos játékost, méghozzá Henrik Toft Hansen betegedett meg.

A hétfői gyorstesztek azonban minden más játékosnál negatív eredményt hoztak, így az európai szövetség (EHF) zöld lámpát adott az első elődöntőnek.

Gyors gólváltással indult a találkozó, Dainis Kristopans góljára másodpercekkel később válaszolt Aron Pálmarsson, hatalmas tempót diktáltak a csapatok, szinte minden támadásból gól született a meccs elején. Először a 7. percben alakult ki kétgólos különbség, Mikkel Hansen büntetőjével 5–3-ra vezetett a PSG, igaz, Pálmarssontól most is rögtön jött a gól.

Dika Mem (jobbra) hat lövésből hat gólt dobott az első félidőben

Fotó: Ina Fassbender / AFP

Egyik oldalon sem működött a védekezés, a Barcában a 13. percben Kevin Möller váltotta a kapubanPérez de Vargast, aki nem érezte a ritmust, a túloldalon Vincent Gérard vállalhatóbban védett eleinte.

A PSG folyamatosan vezetett 1-2 góllal, a Barcelona csak futott az eredmény után az első 18 percben, ekkor azonban egy lerohanás után Blaz Janc egyenlített, a következő támadásból pedig Dika Mem a vezetést is megszerezte a katalán együttesnek (11–10).

[…]

A teniszlegenda az Indexnek: Minden játékos tudta, mit vállal az ausztrál úttal

Hétszeres tenisz Grand Slam-tornagyőztes, 117 hétig volt világelső, az athéni olimpián pedig övé lett az …