A múlt héten mutatott elfogadhatatlan viselkedés már a múlté, Vinícius Júnior bocsánatot kért, amiért kérdőre vonta edzőjét a Barcelona elleni el Clásicón lecserélésekor, ezért Xabi Alonso újra a kezdőbe nevezte a brazil sztárt. A Valencia elleni bajnoki mérkőzésen előzetesen olyan sok izgalomra nem lehetett számítani, toronymagas favorit volt a tabellán éllovas hazai csapat. És érvényesült is a papírforma.
Nem bírta sokáig kapott gól nélkül a tabella utolsó harmadához tartozó Valencia, egy kezezés miatt már a 19. percben büntetőhöz jutott a Real Madrid, az ítéletet pedig Kylian Mbappé értékesítette. Szűk negyed órával később újra a francia világklasszis volt eredményes – aki futószalagon gyártja a gólokat –, Arda Güler remek kiugratását váltotta gólra. A 43. percben a bal bekk, Carreras harcolt ki büntetőt, ahhoz Vinícius Júnior állt oda, de ő kihagyta. A kipattanót Güler lőtte kapura, bravúrral hárított a vendégek kapusa, de néhány pillanattal később Bellingham megszerezte a harmadik Real-gólt.
A második félidőben sokáig nem született újabb gól, az utolsó percekben viszont Carreras – aki előbb még büntetőt harcolt ki – gólra váltotta a kipattanó labdát, egyből a hálóba bombázott, beállítva ezzel a 4–0-s végeredményt. Xabi Alonso csapata tökéletesen hangolt a jövő keddi, Liverpool elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!