2021. szeptember 27., hétfőMa Adalbert napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 356,00 Ft | USD: 303,00 Ft | CHF: 328,00 Ft
2021.09.27. Adalbert Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 356,00 Ft | USD: 303,00 Ft | CHF: 328,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Kopasz Bálinték legyőzték Tótka Sándorékat Szegeden

Kopasz Bálinték legyőzték Tótka Sándorékat Szegeden

A 24 éves kajakos egy nappal korábban kedvenc számában, K–1 1000 méteren diadalmaskodott fölényesen, s Erdőssyvel is magabiztos győzelmet aratott. Másodikként a Kopasszal Tokióban 1000 méteren negyedik Nádas Bence és a 200 méter egyes friss ötkarikás bajnoka, Tótka Sándor alkotta duó ért a célba.

Egyesben a kajakosoknál a szolnoki Gál Péter, illetve az U23-as vb-re készülő KSI-s Gazsó Alida Dóra, a kenusoknál pedig a dunaújvárosi Kiss Balázs volt a leggyorsabb, míg a további páros számokban Hajdu Jonatán és Fekete Ádám, Bragato Giada és Nagy Bianka (kenu), valamint a klasszisok távollétében Biben Karina Klaudia és Bakó Olga (kajak) lett az aranyérmes.

GettyImages-1332061612

Fotó: Adam Pretty / Getty Images Hungary

Az épek 500 méteres versenyei mellett a para szakág kétszáz méteres döntőit rendezték szombaton az ob-n.

A paralimpiai csapat kedden utazik Tokióba, a hat kvótás versenyző közül egyedül a kisebb sérüléssel bajlódó, világ- és Európa-bajnok Kiss Péter Pál nem versenyzett most Szegeden, távollétében Suba Róbert nyerte a KL1-es számot Juhász Tamás előtt.

Utóbbi VL2-ben visszavágott riválisának, szoros csatában 31 ezredmásodperc döntött a javára.