Aki látta a feledhetetlen Quentin Tarantino-filmet, a Ponyvaregényt, esetleg Guy Ritchie remekét, a Blöfföt, annak nem kell magyaráznunk, mennyire velejárója a profi boksznak a bunda. Nem csoda, hogy a kissé bizarr lefolyású Jake Paul – Mike Tyson-meccs után is szárnyra kaptak különböző, „biztos forráson” alapuló híresztelések, miszerint előre levajazták a meccs eredményét – de ha ezt nem is, azt mindenképpen, hogy senki se üsse ki a másikat.
A profi bunyó leginkább szakavatott ismerőjét, a WBO európai elnökét, egyszersmind a Magyar Ökölvívó Szakszövetség két hete megválasztott elnökét, az olimpiai és világbajnok (profi és amatőr) Kovács Kokó Istvánt kérdeztük, ő hogyan látta a Netflix által (szakadozva) az egész világon közvetített mérkőzést.
Tyson az első menetet megnyerte, akkor még volt benne szufla, de utána elfáradt, és nem férhetett kétség Jake Paul győzelméhez
– mondta Kokó, hozzátéve: „Azt szokták mondani, ha egy bokszoló visszavonul, akkor először a reflexei hagyják el, aztán a kondíciója, utoljára az ütőereje, és legvégül a barátai. Hát Tysonnal is ez a helyzet, a kondija már csak egy menetig tartott ki, az ütőereje azonban még megvolt, és ezért tűnt úgy, hogy Paul az elején még tartott tőle, mert benne volt a pakliban, hogy kap tőle egy fülest, amitől kifekszik.” Kokó szerint ugyanakkor Tyson később már nem volt képes olyan helyzetbe hozni magát, hogy ütései elérjék ellenfelét, és még kárt is tegyenek benne.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/sport/boksz/2024/11/18/koko-jake-paul-mike-tyson-velemeny-kovacs-koko-istvan/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!