2026. augusztus 16., vasárnapMa Ábrahám napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 363,00 Ft | USD: 314,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
2026.08.16. Ábrahám Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 363,00 Ft | USD: 314,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Kimi Antonelli: Apám azt mondta, ha még egyszer ilyet csinálok, kitekeri a nyakamat, mint egy csirkének

Kimi Antonelli: Apám azt mondta, ha még egyszer ilyet csinálok, kitekeri a nyakamat, mint egy csirkének

Csütörtökön a médianapon minden versenyző elmondhatta gondolatait az idényről, a legtöbbeket a jelentős szabályváltoztatások jelentette pluszkihívások, illetve a versenyzés megmaradt élvezeti faktora érdekelte, de azért akadtak kisebb kitekintések is. Az első etapban például a mercedeses időszakában hazánkban kétszer is dobogós Valtteri Bottas a remek mogyoródi hangulat és az olcsón kapható magyarországi sörök között talált érdekes kapcsolatot.

Az előző idényben a mezőny vége felé (vagy az újonc Cadillac esetében még ott sem) szereplő istállók után a sajtótájékoztatón Fernando Alonsóék várakozásait is meghallgathattuk, a jövő szerdán már a 45. születésnapját ünneplő klasszis a spanyol válogatott méltatása mellett az Aston Martin projekjének jövőjéről is beszélt. 

Charles Leclerc: A Mercedes a favorit a kvalifikáción, de…

A Ferrari monacói pilótája szerint azért is különösen nehéz a mai autók finomhangolása, mert rendkívül érzékenyek a változásokra az autók, és nagyon kis módosítás is nagy hatással lehet a teljesítményre.

Charles Leclerc elmondta, hogy ő sem rajong azért, hogy az energiavisszanyerés miatt taktikázni kell azon, hogy a pálya mely szakaszán lehet tövig nyomni a gázt, és hol kell arra figyelni, hogy az akkumulátor sem merüljön le, de nem akar kifogásokat keresni, és véleménye szerint mindenkinek az adott lehetőségből kell kihoznia a legtöbbet.

„Nagyon sok változó van, nyitottnak kell lenni arra, hogy megtaláld a jó megoldást, de rengetegen vannak, akik mind azért dolgoznak, hogy segítsék a munkánk. A Formula–1 világában folyamatosan kell alkalmazkodni a körülményekhez, mindezt pedig a lehető leggyorsabban” – mondta.

Charles Leclerc a Forma-1-es Magyar Nagydíj kezdete előtti napon a mogyoródi Hungaroringen 2026. július 23-án

Charles Leclerc a Forma-1-es Magyar Nagydíj kezdete előtti napon a mogyoródi Hungaroringen 2026. július 23-án

Fotó: Kaszás Tamás / Index

Azt nem állíthatjuk, hogy a monacói legsikeresebb F1-es helyszíne lenne a Hungaroring, hiszen háromszor is a negyedik helyen futott be, így még mindig vár az első dobogós helyezésére a Magyar Nagydíjon. Lehet esélye a Ferrarival ezúttal erre? 

Azt látni kell, hogy egy körön még mindig a Mercedes a referenciapont, nagyon nehéz lesz az időmérőn bármit kezdeni velük. Minden autónak megvan a maga karakterisztikájából adódó előnye, és talán ezen a pályán, ezekkel a lassú kanyarokkal közelebb lehetünk a Mercedesekhez

– vélekedett az erőviszonyokról Leclerc.

Verstappen a 2025-ös feltámadásának megismétlésében reménykedhet

A négyszeres világbajnok Max Verstappen többször is felemelte a szavát az idei szabályok kapcsán, így ezúttal sem maradhatott ki a kérdések közül.

„Minden más motorversenyben, ha a kanyarban találsz tempót, az ingyen idő, itt pedig lehet, hogy ha túl jól csinálod meg a kanyart, akkor ennek többszörösét bukod el a következő egyenesben. Nem optimális, hogy azon kell sakkozgatni, hogy kitaláld, hogyan érheted el a legjobban az egyenesben a tempót.” 

A Mogyoródon 2022-ben és 2023-ban is diadalmaskodó holland versenyző legutóbb csak a 9. lett, és annyira elkeseredett volt a Red Bull teljesítménye miatt, hogy azt mondta, csapata 2025-ben már egy versenyt sem nyerhet meg. Ekkor 97 ponttal volt Oscar Piastri és 88 ponttal Lando Norris mögött a tabellán, az utolsó 10 futamból viszont aztán 6-ot is megnyert, kétszer-kétszer pedig a 2. és 3. lett, így a végén csak 2 ponttal maradt le a vb-címről.

Erre a felvetésre a jelenleg az éllovas Kimi Antonellitől 113 pontra tanyázó Verstappen nevetve azt felelte, hogy most is jó lenne egy hasonló idényzárás.

A paddock a Forma–1-es Magyar Nagydíj kezdete előtti napon a mogyoródi Hungaroringen 2026. július 23-án

A paddock a Forma–1-es Magyar Nagydíj kezdete előtti napon a mogyoródi Hungaroringen 2026. július 23-án

Fotó: Kaszás Tamás / Index

Antonelli: Apám azt mondta, ha még egyszer ilyet csinálok, kitekeri a nyakamat

De ha már az éllovas, a fiatal olasz aligha képzelhetett volna szebb 2026-os idényt, amelyet úgy is vezet 45 ponttal Lewis Hamilton, és 50-nel csapattársa, George Russell-lel szemben, hogy kétszer rendkívül peches volt, és pont nélkül zárt a technika miatt.

Robbanásszerű fejlődésének egyik zálogaként a szimulátor segítségét emelte ki, amelyben az új kanyarvételi technikát fejleszteni tudta, és a végletekig begyakorolt elemeknek a futamokon is sok hasznát tudja venni.

A nap legjobb mondata is hozzá kapcsolódik, amikor édesapjára, a szintén korábbi autóversenyző Marco Antonellire terelődött a szó. Elmondása szerint családja óriási támogatója a karrierjének, de van, amit még az idősebb Antonelli is rosszallóan jegyez meg: mégpedig a pályaelhagyások miatti figyelmeztetéseket.

Nem egyszer fordult elő, hogy utolsó figyelmeztetésig jutott el, ami után egy újabb hiba miatt Spában például a Belga Nagydíj 1. […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/sport/forma1/2026/07/23/formula-1-2026-magyar-nagydij-medianap-mercedes-kimi-antonelli-ferrari-charlec-leclerc-red-bull-max-verstappen/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Megmenekülhet a fehérvári futball, már a városban van a Videoton új tulajdonosa

Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere pénteken jelentette be, hogy a pályázaton győztes amerikai-portugál érdekeltségű céggel megszakadtak …