2021.12.02. Melinda Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 364,00 Ft | USD: 321,00 Ft | CHF: 349,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / Kétgólos hátrányból szerzett pontot a Szolnok

Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Barna Gábor (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
CSÁKVÁR: Auerbach – Major G., Posztobányi (Koval, 10.), Dulló, Bencze M. – Mészáros D. (Molnár R., 64.), Corbu – Komáromi (Hosszú, 74.), Kártik (Mim, 64.), Torvund (Bakos, 64.) – Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás
SZOLNOK:
Kovács P. – Molnár R., Papp Sz., Szabó A., Tóth B., Kurdics – Földi (Tömösvári, 61.), Tisza K., Sipos Z. (Rokszin, 61.) – Vólent (Tóth L., 76.), Lakatos I. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Corbu (1–0) a 11., Komáromi (2–0) a 13., Vólent (tizenegyesből, 2–1) az 51., Kurdics (2–2) a 84. percben
MESTERMÉRLEG
Mónos Tamás: – El kell ismerni, igazságos döntetlen született, pedig az első félidőben eldönthettük volna a meccset. A második játékrész már a Szolnoké volt és két pontrúgásból egyenlített.
Romanek János: – Nem kezdtünk rosszul, de két elkerülhető góllal hátrányba kerültünk. A szünet után átvettük az irányítást és megérdemelten egyenlítettünk. Úgy gondolom, több volt ebben a meccsben, de azért az egy pont is pont.

ÖSSZEFOGLALÓ

Ugyan az első helyzet a Szolnok előtt adódott – Lakatos István közeli lövését bravúrral hárította Auerbach – , ám azt követően remek fél órát produkált a hazai gárda. Corbu, majd Komáromi gólja után Takács Tamás és Torvund Alexander is betalálhatott volna, ám mindketten elhibázták óriási lehetőségüket. A kimaradt ziccerekre pedig a második félidőben ráfizetett a házigazda. A szünet után gyorsan szépített a Szolnok, majd a hajrában az egyenlítést is sikerült kicsikarnia. A látottak alapján a Tisza-partiak pontszerzése megérdemelt.

10.   perc: Kényszerű csere a hazaiaknál, a megsérült Posztobányi Patrikot Koval Viktor váltja.

7. perc: Lakatos István lépett a lesre váró védők mellett a jobb oldali vonal mellett, bevezette a labdát a jobbösszekötő helyén a tizenhatoson belülre, 10 méteres lövését Auerbach szögletre ütötte.

6. perc: Takács iramodott meg a felezővonaltól két szolnoki védő szorításában, ügyesen kitolta a labdát a balján érkező Torvund elé, aki egy állítás után 16 méterről kapura tekert, Kovács vetődve szögletre mentett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés: a hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta fehérben léptek pályára.

Mindkét gárda egy, egy középső védőjét kénytelen nélkülözni a mai találkozón. A hazaiaknál Tányéros Ádám múlt vasárnap begyűjtötte ötödik sárga lapját, a szolnokiaknál pedig Kovács Olivért állította ki a játékvezető a legutóbbi fordulóban. A vendégeknél ráadásul Csábi József vezetőedző is csak nézőként lehet jelen a mérkőzésen, miután a Győri ETO ellen a játékvezető elküldte a kispadról.Helyette segítóje, Romanek János irányítja a kék-fehéreket az oldalvonal mellől.

A hatodik fordulóban elmaradt mérkőzést pótolják ma este a csapatok. A nyáron felújított csákvári pálya átadásának csúszása miatt voltak kénytelenek augusztus végéről október 20-ra halasztani a felek az összecsapást.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a vasárnap a Szegedet legyőző  Csákvár az előző két meccsét elbukó Szolnok ellen.

A Bilbao ijesztgette a Real Madridot, de Benzema gólja mindent eldöntött

SPANYOL LA LIGA9. FORDULÓ Real Madrid–Athletic Bilbao 1–0 (1–0)Madrid, Santiago Bernabéu Stadion. Vezette: Isidro Díaz de …