2020. szeptember 23., szerdaMa Tekla napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 308,00 Ft | CHF: 337,00 Ft
2020.09.23. Tekla Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 308,00 Ft | CHF: 337,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / Kétgólos előnyről döntetlenre végzett a Kaposvári Rákóczi

Kétgólos előnyről döntetlenre végzett a Kaposvári Rákóczi

LABDARÚGÓ NB II
5.FORDULÓ
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI
–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–2 (2–1)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 500 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Ország Péter)
Rákóczi FC: Pogacsics – Vachtler, Ur, Nagy T., Nagy J. – Szakály A., Varjas Z., Erdei, Szabó B. – Balázs Zs., Andrics (Földi 59., Godzsajev-Telmán 75.)  Vezetőedző: Waltner Róbert
Csákvár:
Markek – Mészáros D., Albert, Koch (Magyar 59.), Kocsis B. – Vukaszovics, Madarász, Baracskai, Mim, Gambayar (Vörös, 75.) – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Szabó B. (30.), Balázs Zs. (38.), ill. Gambayar (40.), Madarász (70.)
Kiállítva:
Ur (72.)

ÖSSZEFOGLALÓ

A 15. percig mezőnyben többet birtokolta a hazai csapat a labdát, de helyzetekig nem jutott el. Ezután a Csákvár felbátorodott, az eddigieknél többet volt nála a labda, ám helyzeteket szintén nem tudott kialakítani. A 30. percben Szabó Bálint gólja megnyugtatta a hazaiakat, akik nem sokkal utána 11-esből kettőre növelték az előnyüket. Ekkor többen azt hitték, hogy vége a mérkőzésnek hazai részről, így kicsit váratlanul, azonban nem érdemtelenül szépítettek a vendégek Gambayar révén. A második félidő elejét nagyon megnyomta a Csákvár, sok ziccert puskázott el, illetve Pogacsics védett bravúrral. A 70. percben Madarász megérdemelten egyenlített, sőt a levegőben lógott, hogy a sárgák akár fordíthatnak is. Ekkor Ur László kapott második sárga után pirosat, és lüktetővé, idegessé vált a meccs. A nagyobb helyzeteket a csákváriak alakították és hagyták ki, de a Rákóczinak is marad ereje még kontrákat vezetni. A két ellentétes félidő láttán a döntetlen igazságosnak mondható.

59. perc  Hazai csere, Andrics helyett Földi és a vendégeknél Koch helyett Magyar lépett pályára.

58. perc Erdei óriási ziccerben hibázott, sokáig várt, védők tisztáztak

57. perc: Szakály lőtt kapásból nagy helyzetben a vendég kapus kezébe.

55. perc: Ur kapott sárga lapot kezezésért.

51. perc: Nyom a Csákvár, beszorult a Rákóczi.

46. perc: Óriási helyzet maradt ki a csákváriak részéről Baracskai bal oldali beadását Madarász fejelte négy méterről a kapura, Pogacsics óriási bravúrral védett, a kipattanót is hárította.

46.perc: Elkezdődött a második félidő, cserék nem voltak

45. perc: Nincs ráadás, vége az első félidőnek.

40. perc: GÓÓL, szépítettek a vendégek. Baracskai bal oldali passzát az üresen érkező Gambayar becsúszva az ötösről lőtte a kapuba. 2–1

38. perc:  GÓÓÓL! Balázs Zsolt értékesíti a büntetőt, a szabálytalanságot  Szabó Bálint ellen követték el a Csákváriak. 2–0

37. perc: 11-es a Rákóczi javára!

30. perc: GÓÓÓL, vezet a Rákóczi. Nagy János passzát Szabó Bálint rúgta laposan 23 méterről a kapu jobb oldalába. 1–0

28. perc: Nagy J.  lőtt gyengén mellé 20 méterről.

25.perc: A vendégek edzőjét figyelmezteti (most még csak szóban) a játékvezető reklamálásért.

20. perc Kocsis Bence
kapott sárga lapot műesésért.

17. perc: Egy hosszú indítást Pogacsics rúgott el Daru elől.

12. perc: 30 méteres szabadrúgást Vachtler rúgta kapura, vendég kapus védett.

9. perc: Többet birtokolja a hazai csapat a labdát, de helyzetekig még mindig nem jutottak el.

5. perc: A Rákóczi járatja a labdát, de helyzet még nem alakult ki.

1. perc:  Elkezdődött a mérkőzés.

A hazai csapat tiszta feketében, a vendégek tiszta sárgában lépnek pályára, a Rákóczi kezdte a játékot.

Mindkét oldalon vannak eltiltott játékosok. A hazai csapatban két védő kapott piros lapot az előző fordulóban Békéscsabán, így Hadaró Valentin és Szabó Alex nem léphet pályára a mai napon.
A vendégeknél Sejben Viktorra nem számíthat a vezetőedző, ő az Ajka ellen kapott piros lapot.
Waltneréknek kötelező lenne a győzelem, hiszen még nyeretlenek, Visinka Ede csapatának is égető szüksége lenne a pontra, pontokra, hiszen ha ez nem sikerülne, akkor már a bajnokság elején leszakadnának a középmezőnytől.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire jut egymással a két nyeretlen együttes, a tavasszal még NB I-es Kaposvár és legutóbb hazai pályán méretes zakóba beleszaladó Csákvár.