2026. június 10., szerdaMa Margit napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 385,00 Ft
2026.06.10. Margit Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 385,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Karácsony Gergely: Álmom a budapesti olimpia és paralimpia

Karácsony Gergely: Álmom a budapesti olimpia és paralimpia

„A legfőbb feladatunk az, hogy a versenyzőinket eljuttassuk az olimpiára, ott a lehető legjobb körülményeket biztosítsuk nekik” – mondta Gyulay Zsolt elnök, a Magyar Olimpiai Bizottság 2026-os közgyűlésének megnyitóján. A kormányváltás lehetséges hatásait sem kerülte meg: hangsúlyozta, a 130 éves MOB minden politikai rendszerben megőrizte stabilitását, és mindig az együttműködésre törekedett a sport szereplőivel. Hiszi, hogy ez az új kormányzat tagjaival sem lesz másképpen. 

Az elnök hangsúlyozta, hogy a közgyűlésben jelen lévő 19 tagszervezet gyakorlatilag a teljes magyar sportéletet lefedi. Felidézte: 1989 óta tagja a testületnek, és az elmúlt évtizedekben mindig összetartó, erős közösségként működött a MOB. A közgyűlésben sportegyesületek, edzők, sportújságírók, egészségügyi és önkormányzati szereplők, valamint az olimpiai bajnokok és a Halhatatlanok Klubjának képviselői is helyet kapnak. Gyulay szerint a MOB másik stratégiai célja, hogy minél több nemzetközi multisporteseményt hozzon Magyarországra, hosszabb távon pedig akár egy hazai rendezésű olimpia lehetőségét is megteremtse.

Egyeztetés az új belügyminiszterrel

A MOB elnöke szerint a szervezet közvetve akár fél-egymillió ember érdekeit képviseli, ezért a sportvilág összefogására és a közös véleményformálásra a jövőben is szükség lesz. „Talán most még inkább szükség van a véleményünkre” – fogalmazott.

Gyulay arról is beszélt, hogy az új belügyminiszter, Pósfai Gábor telefonon már felvette vele a kapcsolatot. „Természetesen meghívtuk őt a közgyűlésünkre, de azt mondta, hogy jelen pillanatban még nem tud eljönni, hiszen alakulnak a sport körüli dolgok. Mindenféleképpen azt beszéltük meg, hogy a jövő héten egyeztetünk egyet” – mondta.

Gyulay Zsolt 2026. május 16-án

Gyulay Zsolt 2026. május 16-án

Fotó: Szollár Zsófi / Index

Hozzátette: a következő időszakban az egyesületi és szakági szövetségi vezetőkkel is egyeztetni kívánnak arról, milyen álláspontot képviseljen a sportszakma. Szerinte különösen fontos, hogy a Los Angeles-i olimpia felé vezető úton ne törjön meg sem a felkészülés, sem a kvalifikációs rendszer, sem a kvótaszerzés folyamata.

A MOB elnöke végül összefogásra és önbizalomra biztatta a sportszakma szereplőit, hangsúlyozva, hogy a közösség egyszerre képviseli a magyar sport múltját, jelenét és jövőjét.

Karácsony Gergely olimpiai álma

Mindezt a törekvést erősítette meg Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere is, aki most először fogadta el a meghívást a bizottság közgyűlésére. Beszédében hitet tett a magyar olimpia- és paralimpiarendezés álma mellett. 

„Van egy álmom, hogy Budapest egy olyan város lehessen, amely méltó a múltjára, ugyanakkor képes arra is, hogy a 21. század megváltozó kihívásaihoz alakítsa ezt a történelmi tradíciót” […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/sport/2026/05/16/mob-kozgyules-2026-fokuszban-los-angeles-tamogatas-karacsony-gergely-budapesti-alom/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Schäfer András hálószaggató bombagólja kellett Kazahsztán legyőzéséhez

Kedden újabb felkészülési mérkőzést játszott a magyar labdarúgó-válogatott, az ellenfél a Coca-Cola világranglista 110. helyén …