A hatszoros Grand Slam-bajnokot a 15. kiemelt Marta Kosztyuk verte meg vasárnap két szettben, az ukrán játékos először negyeddöntős a Roland Garroson. Ott honfitársa, a nyitókörben Bondár Annát legyőző, hetedikként rangsorolt Jelina Szvitolina vár rá.
A 36 évesen az utolsó szezonját töltő román Sorana Cirsteát a kínai Vang Hszin-jü sem tudta megállítani, így készülhet harmadik GS-negyeddöntőjére.
TENISZ, ROLAND GARROS
Eredmények, nyolcaddöntő, nők
- Kosztyuk (ukrán, 15.)–Swiatek (lengyel, 3.) 7:5, 6:1
- Szvitolina (ukrán, 7.)–Bencic (svájci, 11.) 4:6, 6:4, 6:0
- Cirstea (román, 18.)–Vang (kínai) 6:3, 7:6 (7–4)
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/sport/tenisz/2026/05/31/iga-swiatek-roland-garros-nyolcaddonto-vereseg/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!