2021. március 3., szerdaMa Kornélia napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 363,00 Ft | USD: 300,00 Ft | CHF: 328,00 Ft
2021.03.03. Kornélia Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 363,00 Ft | USD: 300,00 Ft | CHF: 328,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / Horváth Zoltán 94. perces góljával győzött a ZTE ellen a Kisvárda

Horváth Zoltán 94. perces góljával győzött a ZTE ellen a Kisvárda

NB I
21. FORDULÓ

Kisvárda–Zalaegerszeg 2–1 (Bumba 25., Horváth Z. 90+4., ill. Favorov 50.)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT

ÖSSZEFOGLALÓ

„Kelet-Magyarország elesett! – válaszolta informátorunk, akinél arról érdeklődünk, a pálya használhatatlansága miatt Kisvárdáról Újpestre áthelyezett bajnoki mérkőzést miért nem valamelyik közelebbi helyszínen, Nyíregyházán, Debrecenben vagy Diósgyőrben rendezték meg a Kisvárda és a Zalaegerszeg között. – Az elmúlt napok extrém időjárása miatt a keleti országrész egyetlen stadionjában sem lehetett volna megrendezni a mérkőzést.”

Így aztán mintegy félúton, az ország közepén csapott össze egymással a keleti és a nyugati végek képviselője.

S hogy a pályán is „elesik-e” Kelet-Magyarország?

Ez volt a kérdés azok után, hogy a keleti országrész csapatai közül a tabellán a legelőkelőbb helyen álló Kisvárda két vesztes meccs után érkezett a találkozóra, így legfőbb ideje volt úgy futballoznia, mint a korábbi hetekben.

Jól is játszott az első félidőben a Supka Attila edzette csapat, noha az első öt-tíz percben még aktívabb volt a ZTE FC – utána fokozatosan átvette a játék irányítását a „pályaválasztó”.

A játékrész első felében nagy helyzeteket a Kisvárda sem tudott kialakítani, mert szinte sohasem sikerült emberhez juttatni a labdát a tizenhatoson belül. De amint sikerült, jött a gól is! A 25. percben történt, Fernando Viana a jobbról érkező labdát egészen szabadon át tudta venni a büntetőterületen belül, visszatette lövésre Claudiu Bumbának, aki „cseles” kapáslövéssel szerezte meg a Kisvárda vezető gólját.

Ahogy kijjebb kellett jönnie a vendégeknek, úgy érezték egyre jobban magukat a piros-fehérek, a megnyíló területek révén többször is tetszetős ellentámadást vezettek, és bár a labdabirtoklási fölényük csökkent, az első félidő második fele egyértelműen az övék volt.

Három védővel játszottak a vendégek, de öten védekeztek, amikor a labda az ellenfélnél volt. A különlegességét az adta ennek az egyébként divatos szisztémának, hogy a jobb oldalon gyakran a két csatár egyike, Könyves Norbert lépett vissza, sokszor szinte a védősorba. Talán elsősorban emiatt cserélte le őt a szünetben Boér Gábor vezetőedző, aki érezhette, nem neki való ez a szerepkör, s a második félidőre át is állt négyvédős rendszerre.

A Zalaegerszeg meglehetősen tanácstalannak tűnt az első félidőben, éppen ezért keltett meglepetést, hogy a fordulás után nem sokkal egyenlített. Tett is érte, mert jóval elszántabban jött ki a második félidőre, mint ahogy befejezte az elsőt.

A második félidőben sokkal inkább a Zalaegerszegnek állt a meccs, a vendégek mind magabiztosabban hozták fel a labdát, jobban megtalálták az üres embereket, sokkal inkább egyensúlyban volt a csapat.
Más kérdés, hogy ez sem nagy helyzetekben, sem gólokban nem nyilvánult meg, és negyedórával a vége előtt alapvetően megváltozott a helyzet, amikor Futács Márkó kiállítása miatt emberhátrányba kerültek a zalaiak.

Egyből megváltozott a játék képe, a hátralévő időre szinte ki sem tudott jönni a térfeléről a ZTE. Sokáig úgy tűnt, a Kisvárda nem tudja kihasználni a fölényét, sok esetben hoztak rossz döntést a játékosok, míg a ZTE hősiesen védte a kapuját az utolsó percekben. A sérülések miatti ötperces hosszabbításban előbb nagyot kellett védenie Demjén Patriknak, de aztán ő sem segíthetett: kevéssel a lefújás előtt parádés, félfordulatos lövéssel Horváth Zoltán révén megszerezte a győztes gólt a szabolcsi együttes.

Kisvárda–ZTE 2–1Budapest, Szusza Ferenc StadionErdős József
19.30: Budapest Honvéd–Budafok (Tv: M4 Sport)Budapest, Hidegkuti Nándor StadionSolymosi Péter
FEBRUÁR 14., VASÁRNAP
14.30: Mezőkövesd–Ferencváros (Tv: M4 Sport)Mezőkövesd, Városi Stadion
17.00: Mol Fehérvár–MTK (Tv: M4 Sport)Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó
Az összes mérkőzés zárt kapus.
Az NB I állása és a góllövőlista itt!

A hajrában fordította meg a meccset a Szeged

LABDARÚGÓ NB II27. FORDULÓ  SZEGED-CSANÁD GA–SZOLNOKI MÁV 3–2 (1–1)Szeged, Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. …