2021. április 20., keddMa Konrád, Tivadar napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 360,00 Ft | USD: 299,00 Ft | CHF: 326,00 Ft
2021.04.20. Konrád, Tivadar Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 360,00 Ft | USD: 299,00 Ft | CHF: 326,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / Helyzet és gól nélkül zárult a Haladás és a Nyíregyháza találkozója

Helyzet és gól nélkül zárult a Haladás és a Nyíregyháza találkozója

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS  NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–0

Szombathely, Haladás Stadion, zárt kapuk mögött. Vezeti: Dolnegó Bálint (Bede Tamás, Kiss Balázs).

Haladás: Verpecz   Schimmer, Bosnjak, Németh Milán, Debreceni – Holdampf, Kiss B. – Kállai (Jancsó, 60.), Németh Márió (Tóth Milán, 68.), Rácz (Dragóner, 60.)   Medgyes. Vezetőedző:  Mátyus János.

Nyíregyháza: Fejér   Szokol, Szabó B. (Végős, 79.), Papucsek, Jánvári   Paku, Márkus – Galambos, Gresó(Kalocsai, 70.), Yasin (Svedyuk, 62.) – Hornyák (Zamostny, 79.). Vezetőedző: Gálhidi György.

A kezdést követően a Haladás ragadta magához a kezdeményezést, a Nyíregyháza taktikája hamar kirajzolódott: stabil védekezésből gyors kontrákkal próbálkozott a vendégcsapat. Más kérdés, hogy jóideig ebből csak a stabil védekezés valósult meg, az ellentámadásokat lekapcsolták a szombathelyi védők. A mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, kisebb lehetőségek a vendégkapu előtt alakultak ki. Ám komoly veszélyt nem jelentettek a hazaiak. Szünet után sem változott jelentősen a játék képe, a vendégek őrizték a döntetlent, a vasiak mentek előre a három pontért. Valamivel jobb volt a meccs, mint az első félidőben – de nem sokkal…Az idő múlásával a hazai zöld-fehérek egyre nagyobb fölénybe kerültek. Ám ezen a meccsen nem boldogultak a masszívan védekező vendégekkel. A kevés helyzetet hozó mérkőzésen a hazaiak ugyan jóval többet tettek a győzelemért, de meg kellett elégedniük a döntetlennel.

PERCRŐL PERCRE

Vége a mérkőzésnek, nem született gól a találkozón. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Dragóner kapott sárga lapot.

89. perc: Jobb oldali beadás után Zamostny tíz méterről nagy helyzetben nem találta el jól a labdát, lövését biztosan fogta Verpecz.

Bosnjak ápolás után kicsit bicegve ugyan, de visszatért a pályára.

81. perc: Zamostny hosszan szöktette magát, majd belecsúszott Bosnjakba, aki hangos kiáltással a földre rogyott. A szerb-magyar védőt ápolni kell.

79. perc: Kettőscsere a vendégeknél. Hornyák helyett Zamostny, Szabó helyett Végső állt be.

77. perc: Haladás-helyzet. Dragóner egy csellel becsapta védőjét, kapura tört, de 12 méteres lövésébe az utolsó pillanatban egy hazai védő belevetődött.

70. perc: Vendégcsere jön a sorban, Gresó helyett Kalocsai állt be.

68. perc: Újabb szombathelyi csere, Németh Márió le, Tóth Milán be.

66. perc: Kiss Bence 23 méteres lövés alig zúgott el a felső léc felett.

62. perc: Yasinnak ez volt az utolsó momentuma a meccsen, a támadó helyére Svedyuk érkezett.

61.perc: Yasin cselezgetett a jobb szélen, majd 19 méterről a bal sarok mellé lőtt.

60. perc: Kettőscsere a Haladásban, Rácz helyett Dragóner, Kállai helyett Jancsó állt be.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

Vége az első félidőnek. Küzdelem van, helyzetek azonban csak elvétve.

Elmarad a testvérpárharc. A Haladásban Csilus Tamás, míg testvére, Ádám, a Nyíregyházában futballozik, ám mivel mindketten csak mostanság térnek vissza sérülésükből, egyikük sem kerettag.

Félóra telt el a találkozóból, a vasiak próbálkozak jobbról, próbálkoznak balról,de a vendégvédelem stabilan zár.

20. perc: Vendégkontra végén Yasin jobbról, 14 méterről a rövid, bal sarkot vette célba, de Verpecznek nem okozott gondot a lapos lövés.

19. perc: Medgyes kapott labdát a jobb oldalon, egy csellel tisztára játszott magát,majd 15 méterről a bal oldalhálóba lőtt.

A két nagymúltú, patinás együttes eddig küzdelmes, de kevés izgalmat hozó mérkőzést vív. Mezőnyben gyűrik egymást a felek, a Haladás irányítja a játékot, a Nyíregyháza védekezik.

13. perc: Németh Milán merészkedett előre, de 19 méterről, kissé balról a léc fölé bombázott.

A zöld-fehéreknél négy játékos  Bosnjak Predrag, Csilus Tamás, Holdampf Gergő – mellett a vezetőedző Mátyus János is szerepelt Nyíregyházán – utóbbi 2014 és 2016 között dolgozott Szabolcsban. A vendégeknél két futballistának van szombathelyi kötődése, Jánvári Gábor és Zamostny Balázs játszott a vasi megyeszékhelyen.

Öt perc telt el a mérkőzésből, egyelőre a nyíregyháziak térfelén folyik a játék.

Noha az elmúlt időszakban – hét nap alatt – három U21-es Európa-bajnoki mérkőzést is vívtak a Haladás Stadionban, kimondottan jó a gyep.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a tiszta fehérben futballozó Haladás indította útjára a labdát. A találkozó előtt a közelmúltban elhunyt egykori legendás Haladás-játékosra, Király Ferencre, Király Gábor édesapjára emlékeztek a csapatok.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy bajnoki óta veretlen Haladás a legutóbbi hat meccsén 16 pontot szerző Nyíregyháza ellen.

A Szombathelyi Haladásban a beteg Rózsa Dániel helyett egy mindössze 16 esztendős kapus, Szekeres Enzo ül a kispadon. Szekeres az Illés Akadémia-Haladás U17-es együttesének tehetséges játékosa. Ami a vendégeket illeti, a nyíregyháziak a nagy távolság miatt már a szombat délelőtti edzés követően buszra szálltak, az éjszakát már Vas megyében töltötték.

Elhunyt Gruber Vilmos, többszörös világ- és Európa-bajnok erőemelő

Hetvenkilenc éves korában elhunyt Gruber Vilmos, a magyar erőemelés egyik szülőatyja. A Nemzeti Versenysport Szövetség …