2021. március 2., keddMa Lujza napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 363,00 Ft | USD: 303,00 Ft | CHF: 329,00 Ft
2021.03.02. Lujza Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 363,00 Ft | USD: 303,00 Ft | CHF: 329,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / Hátrányból, a ráadásban harcolta ki a Budafok a győzelmet a Honvéd ellen

Hátrányból, a ráadásban harcolta ki a Budafok a győzelmet a Honvéd ellen

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ
Bp. Honvéd–Budafok 2–3 (Gazdag 37., Bőle 40., ill. Kovács D., 28., Szendrei 51. – öngól, Ihrig-Farkas 90+2.)

SZÖVEGES PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁS ITT!

A cserejátékosok hozták a takarókat, a sapkákat, a kesztyűket, némelyiküknek csak a szeme látszott ki – persze nem lehetett csodálkozni az „óvintézkedéseken”, hiszen a hőmérő este nyolc óra körül már mínusz hét Celsius-fokot mutatott, amely sok mindennek mondható, csak kellemesnek nem.

Szedték is a lábukat a játékosok, s bár a Honvéd birtokolta többet a labdát az elején, az első helyzet a vendégek előtt adódott, amikor is Zsóri Dániel próbálkozott, Tomás Tujvel védett. Az óvatosabb játék érződött a csapatokon, ez nem volt meglepő, a tét ugyanis óriási: mindkét együttest a kiesés fenyegeti. A percek lassan peregtek, gyakorlatilag csak mezőnyjátékot láthattunk, így volt időnk konstatálni, hogy felépülése után visszatért a kispesti kezdőbe Mohamed Mezgrani – a Honvéd jobb oldali védője és szélsője ebben az évben még nem is lépett pályára bajnokin térdsérülése miatt. Ez a poszt lyukasnak számított az együttesben, az algériai-belga futballistán kívül megfordult ott kényszerből Ivan Lovric, Szendrei Norbert és Eke Uzoma, sőt a felkészülés során Bocskay Bertalan és Lukács Dániel is, s az alapesetben belső védő Lovric oldotta meg a legjobban a rá bízott feladatokat.

Kovács Dávid is megtette, amit kellett: a vendégek csatára gyönyörű szabadrúgásgólt szerzett a 28. percben, a kispestiek kapusa mozdulni sem tudott, így az első NB I-es idényét töltő 29 éves csatár már nyolcadik gólját szerezte a Budafokban. A kispestiek lehajtott fejjel, de leginkább tanácstalanul sétáltak vissza a középkezdéshez, a vezetőedző, Pisont István is elkeseredetten állt a pálya szélén, hiszen a gól váratlanul, előzmények nélkül érkezett, viszont a Honvéd már-már szokásosan gyenge, elképzelés nélküli, „ahogy esik, úgy puffan” játéka nem volt meglepő… De milyen a futball, a kispestiek két és fél perc alatt fordítottak, előbb Gazdag Dániel, majd Bőle Lukács volt eredményes. Ekkor a BMTE vezetőedzője, Csizmadia Csaba nem akart hinni a szemének, hiszen csapata úgy kapott két gólt, hogy addig a Honvéd – némi túlzással – a budafoki kapu közelében sem járt.

A fordulás után hamar visszaadott a sors valamit abból, amit az első félidőben elvett az újonctól: Kovács Dávid szabadrúgása után a labda a kapufán csattant, majd a kispesti Szendrei Norbertről pattant a kapuba. A vendégek kezdeményezőbbek is maradtak, jobban futballoztak, mint a hazaiak, lényegesen tudatosabban játszottak, sőt Ihrig-Farkas Sebestyén és Zeke Márió is megszerezhette volna a vezetést, de Tomás Tujvel mindkétszer bravúrral védett. A meccs hosszabbításában azonban már ő sem védhetett, Ihrig-Farkas Sebestyén lőtt a kapuba egy kapufáról kipattanó labdát.

A meccs nagy részében kilátástalanul futballozó, s a végén elfáradó kispestiek így a bajnoki tabellán a vonal alá, kieső helyre estek vissza, a Budafok pedig előzött.

FEBRUÁR 14., VASÁRNAP
14.30: Mezőkövesd–Ferencváros (Tv: M4 Sport)Mezőkövesd, Városi StadionAndó-Szabó Sándor
17.00: Mol Fehérvár–MTK (Tv: M4 Sport)Székesfehérvár, Mol Aréna SóstóAntal Péter
Az összes mérkőzés zárt kapus.
Az NB I állása és a góllövőlista itt!

Raúl és Casillas után Vinícius Júnior a legfiatalabb százados

A sorozatban öt tétmeccset megnyerő királyi gárda óriási fölényben játszott az első félidőben, de hiába …