2021. december 2., csütörtökMa Melinda napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 319,00 Ft | CHF: 347,00 Ft
2021.12.02. Melinda Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 319,00 Ft | CHF: 347,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Hamilton rajt-cél győzelmet aratott a Katari Nagydíjon

Hamilton rajt-cél győzelmet aratott a Katari Nagydíjon

A szombati időmérőn Lewis Hamilton volt a leggyorsabb, és bár a vb-éllovas Max Verstappen lett a második, a holland nem vett figyelembe a Q3-ban egy dupla sárga zászlós figyelmeztetést, ami miatt a versenybizottság vasárnap délelőtt öthelyes rajtbüntetéssel sújtotta, így csak a hetedik pozícióból vághatott neki az 57 körös versenynek.

A futamot napra pontosan egy évvel a katari labdarúgó-világbajnokság előtt rendezték, Gianni Infantino FIFA-elnök ennek tiszteletére ünnepélyes keretek között mutatta be a vb-trófeát. Rajta kívül is voltak hírességek a futball világából a Doha melletti pályán Loszaíliban, többek között Andrea Pirlo, David Beckham és John Terry is tiszteletét tette a paddockban.

Three football legends ⚽️

309 international appearances between them ????

David Beckham, John Terry and Andrea Pirlo have arrived at the circuit for race day! ????#QatarGP ???????? #F1 pic.twitter.com/vpV3sXTWdx

— Formula 1 (@F1) November 21, 2021

Hamilton nagyszerűen kapta el a rajtot, simán megtartotta vezető pozícióját a második helyről induló Pierre Gasly ellen, sőt a franciát Fernando Alonso meg is előzte. Verstappen óriásit rajtolt, az első kanyarokat követően feljött a negyedik helyre, majd pár kör alatt levadászta Alonsót és Gaslyt is, így máris ott volt a brit pilóta nyomában.

A másik mercedeses versenyzőt is megbüntették, Valtteri Bottast három hellyel sorolták hátrébb, így a hatodik helyről kezdhette meg a felzárkózást, a finn azonban bealudt, és visszacsúszott a 10. pozícióba.

2021-11-21T140848Z 1926252347 UP1EHBL13AM4Q RTRMADP 3 MOTOR-F1-Q

Fotó: Thaier Al-Sudani / Reuters

Az élen nem történt izgalom, Hamilton magabiztosan vezetett Verstappen előtt, a vb-címért harcoló két pilóta azonban 15 kör után alaposan ellépett a mezőnytől, több mint 25 másodperc volt már az előnyük. A verseny ezen szakaszán az időmérőt elrontó Sergio Pérez volt a legaktívabb, aki be sem jutott a Q3-ba, a verseny negyedénél viszont a 11. helyről már a negyediken autózott a Red Bull-lal.

GettyImages-1354683928

Fotó: Dan Istitene – Formula 1 / Getty Images Hungary

Verstappen kezdte meg a kerékcseréket, miközben Hamilton futott egy leggyorsabb kört, és bár szűken, de a holland visszajött Alonso elé a második helyre. A 18. körben a brit is megérkezett új abroncsokért a bokszba, majd simán tért vissza az élre, 10 másodperccel legnagyobb riválisa elé.

LAP […]

Szép gólokkal sima Liverpool-siker a Goodison Parkban

ANGOL PREMIER LEAGUE14. FORDULÓEVERTON–LIVERPOOL 1–4 (1–2)Liverpool, Goodison Park. Vezette: Paul TierneyEVERTON: Pickford – Coleman, …