Mint ismert, a Real Madriddal öt Bajnokok Ligáját nyerő walesi szélső nemrégiben jelentette be, hogy visszavonul a labdarúgástól, a katari világbajnokságon még gólt is szerző futballista pedig már azt is tudatta, hogy golfversenyen áll rajthoz.
Lássuk, mire mentek a sportági kiválóságok új területükön!
Olimpiai bajnok amerikaifutball-sztárok
Az 1942-ben született Bob Hayes az egyetlen sportoló, aki olimpiai aranyat és Super Bowlt is nyert. Az 1964-es tokiói játékokon 100 méteres síkfutásban és 4×100 méteres váltóban is a dobogó legfelső fokára állhatott, majd az 1965-ös NFL-idényben a profi amerikai futballisták között is bemutatkozott, remekül: első három idényében egyaránt beválasztották a sportág gálamérkőzésére, kétszer volt helye az év álomcsapatában, 1972 januárjában pedig bajnok lett a Dallas Cowboyszal.
Jim Thorpe-nak ez azért nem jöhetett össze, mert ő még a Super Bowl-éra előtt élt. Az 1887-es születésű kiválóság az 1912-es stockholmi olimpián ötpróbában és tízpróbában is aranyérmes lett, V. Gusztáv svéd király egyszerűen csak a világ legjobb sportolójának nevezte. Amibe belekezdett, sikeres volt, remekléséről bővebben itt emlékeztünk meg.
Amerika kedvencei: NFL- és baseballjátékosként is kiemelkedőek voltak
Deion Sanders ugyancsak multitalentum volt, az egyetemen amerikai futballban, baseballban és az atlétikai pályákon is remekelt, az NFL-ben kétszeres Super Bowl-győztes lett, nyolcszor szavazták be a Pro Bowlra. Nem csak amerikai futballistaként vált ugyanakkor profivá, hiszen az MLB-ben is lehúzott kilenc idényt, az Atlanta Bravesszel pedig 1992-ben a World Seriesben is részt vett – ő az egyetlen, aki mindkét ligában nagydöntős volt!
Bo Jackson neve azoknak is ismerős lehet, akik a tengerentúli majorsportágakat nem követik, viszont szeretik a Family Guy című sorozatot, Peter őt irányítva verhetetlenné vált. A főiskolai „halhatatlan” atléta máig az egyetlen játékos, akit az NFL-ben és az MLB-ben is beválasztottak a sportág gálameccsére.
Baseballos Jordan, úszó Duncan, röplabdás Chamberlain
Maradjunk még egy kicsit Amerikában, de váltsunk a labdapattogtatásra! Ha a történelem legjobb kosarasát akarjuk megválasztani, a vitában jó eséllyel az elsők között jön elő Michael Jordan és Wilt Chamberlain neve is – jó okkal. Pedig alakulhatott volna akár máshogy is a pályafutásuk.
Jordan három bajnoki címet szerzett egymás után a Chicago Bullsszal, amikor apjának tett ígéretét valóra váltva a baseballal is megpróbálkozott, kevés sikerrel – visszatérése után viszont nyert még három gyűrűt.
Hozzá hasonlóan Chamberlain is 30,1 pontos átlagot tudott felmutatni karrierje során, amivel holtversenyben vezetik az örökranglistát. A legendás center – aki 100 pontjával minden idők legjobb egymeccses teljesítményével bír – ugyancsak jól értett más sportágakhoz is, nevezték őt röplabdatorna legjobb játékosának, atlétikai pályákon, távol- és magasugrásban is jeleskedett, de az ökölvívás, a labdarúgás és az amerikai futball sem állt tőle távol.
Tim Duncannek sem kell elbújnia mellettük, ötszörös NBA-bajnokként vonult vissza 2016-ban, miután 1997-ben 1/1-esként elvitte őt karrierje egyetlen csapata, a San Antonio Spurs. Az 1976-os születésű sportoló ugyanakkor az amerikai Virgin-szigeteken úszóként is próbálkozott, hogy kijusson az 1992-es olimpiára (nővére, Tricia az 1988-as szöuli játékokra ki is jutott!), mielőtt a Hugo hurrikán elsöpörte városa egyetlen olimpiai szabványoknak megfelelő medencéjét. A nagy tehetségként feltűnő Timnek így az óceánban kellett készülnie, a cápáktól való félelme viszont letörte lelkesedését, és végül a kosárpályákon kötött ki. Az olimpiára így is kijutott, pechére 1992 óta egyedül 2004-ben (amikor ő játszhatott) nem lett aranyérmes a Team USA.

Olimpiai bajnok volt, magyar válogatott futballista lett, épületeket tervezett
Maradjunk kicsit a víznél! A Guttmann Arnold néven született […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!