2021. január 18., hétfőMa Piroska napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 360,00 Ft | USD: 298,00 Ft | CHF: 335,00 Ft
2021.01.18. Piroska Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 360,00 Ft | USD: 298,00 Ft | CHF: 335,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Ha Alonso elindul az Indy 500-on, csak Szato nyerhet

Ha Alonso elindul az Indy 500-on, csak Szato nyerhet

Második győzelmét aratta a legendás Indianapolis 500 versenyen a korábbi F1-pilóta Szato Takuma (Takuma Sato), aki a végig remekül vezető Scott Dixont hajrázta le. Szato egy hatalmas baleset miatt lengetett sárga zászló alatt nyert, vagyis az utolsó körökön már nem kellett amiatt aggódnia, hogy hogyan verje vissza Dixon és a többiek támadásait. A második Indy 500-án induló Fernando Alonso egy kör hátránnyal, a 21. helyen fejezte be a versenyt, amin a Forma–1-es kötöttségei miatt a következő két évben biztosan nem indulhat majd. A spanyol pilóta a futam után elmondta, hogy kuplungproblémával küzdött végig, ezért nem tudta kihozni a maximumot az autójából.

Az ötszörös IndyCar-bajnok, egyszeres Indy 500-győztes új-zélandi Dixon a második helyről rajtolva szinte egyből az élre állt a vasárnapi versenyen, és helyenként töb mint 10 másodperccel is vezetett a mezőny előtt. Csak az eltérő boxkiállási stratégiák miatt, vagy szándékosan vesztette el vezető pozícióját – utóbbi akkor történt meg, amikor átadta az első helyét Szatónak vagy Alexander Rossinak, hogy mögöttük, szélárnyékban haladva spórolhasson az üzemanyaggal.

Az utolsó boxkiállás után úgy tűnt, hogy Dixon és Szato mellett Rahal Letterman és Graham Rahal szólhat csak bele a győzelemért zajló küzdelembe. Szato 27 körrel a vége előtt vette át a vezetést Dixontól, majd 13 körrel a vége előtt sikerrel visszaverte Dixon legjobb támadását, és ezután némi megnyugtató különbséget is ki tudott autózni magának.