2025. január 14., keddMa Bódog napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 412,00 Ft | USD: 401,00 Ft | CHF: 438,00 Ft
2025.01.14. Bódog Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 412,00 Ft | USD: 401,00 Ft | CHF: 438,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Gyulay Zsolt: Nem aktuális a népszavazási kérdés az esetleges budapesti olimpiáról

Hirdetés

Gyulay Zsolt: Nem aktuális a népszavazási kérdés az esetleges budapesti olimpiáról

Mint arról korábban beszámoltunk, a MOB egyhangúlag elfogadta a párizsi olimpiai szereplésről készített részletes beszámolót.

Schmidt Ádám, a Honvédelmi Minisztérium sportért felelős államtitkára beszédében hangsúlyozta: 2024 sikeres esztendő volt a magyar sport és a magyar olimpiai család számára. Hozzátette: „a párizsi ötkarikás játékokon a régió országai között ismét kiemelkedően teljesítettünk, és büszkék lehetünk arra is, hogy világszinten megőriztük helyünket a legjobb sportnemzetek között”.

A jövőt illetően egy közmondást idézett, mely szerint a nyugodt tenger nem nevel ügyes hajósokat.

Hirdetés

Márpedig nekünk sok ügyes hajósra lesz szükségünk, hiszen, ha fogalmazhatok így, a sport tengerén napjainkban igencsak nehéz a sikeres utat megtalálni – fogalmazott az államtitkár.

Amint kifejtette, a sportirányítás részéről az a cél, hogy a magyar olimpiai csapat 2028-ban Los Angelesben érje el a bűvös tízes számot, azaz vagy végezzen a legjobb tíz nemzet között az éremtáblázaton, vagy nyerjen legalább tíz aranyérmet.

„Ez egy nagy vállalás, amelyet meglátásom szerint a jelenlegi keretrendszerben nehezen tudnánk teljesíteni. Éppen ezért hirdettük meg az LA10 nevű, új szakmai programunkat, amellyel átfogó változtatásokat tervezünk megvalósítani – fűzte hozzá, majd arról beszélt, hogy a tervek szerint 2025-től a sportegyesületek ugyanakkora, 17,7 milliárd forintos központi támogatásban részesülnek majd, mint az olimpiai sportágak szakszövetségei.

Fábián László erre úgy reflektált, hogy bár a párizsi olimpia magyar szempontból mindent összevetve sikeres volt, de nem ülhetnek a babérjaikon, mert minden sportágnak van lehetősége fejlődni, és ennek az LA 10 program lehet ez a kifutása.

<a href="//index.hu/kultur/2024/12/07/prima-primissima-dij-dijazottak-rudolf-peter-ruzsa-magdi/" […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/sport/2024/12/07/gyulay-zsolt-olimpia-budapest-magyar-olimpiai-bizottsag-karacsony-gergely-nepszavazas/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Hosszú kihagyás vár az Arsenal brazil csatárára

A brazil csatár vasárnap a Manchester United elleni FA-kupa-mérkőzésen dőlt ki a sorból, a keddi …