2022. szeptember 27., keddMa Adalbert napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 406,00 Ft | USD: 419,00 Ft | CHF: 425,00 Ft
2022.09.27. Adalbert Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 406,00 Ft | USD: 419,00 Ft | CHF: 425,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Gulácsi bravúrja is kevés volt a Lipcsének a Real Madrid ellen

Gulácsi bravúrja is kevés volt a Lipcsének a Real Madrid ellen

Real Madrid–RB Leipzig

Finoman szólva ellentétes előjelekkel várta a meccset a két csapat, hiszen a topligák egyetlen hibátlanjaként álló királyi gárda 3–0-ra nyert a Celtic vendégeként, az RB Leipzignél pedig edzőváltást eredményezett a Sahtar elleni 1–4.

Ezt mondjuk a Dortmund 3–0-s legyőzése követte (közte Szoboszlai Dominik bombagóljával), és Madridban is bátran támadtak a Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlait is bevető lipcseiek, Christopher Nkunku az első fél órában háromszor is helyzetbe került, kétszer Thibaut Courtois akadályozta meg a vezetést, közte pedig hiába szeretett volna büntetőt.

Nem sokkal később újra a francia támadó került főszerepbe, kevéssel maradt le Timo Werner beadásáról, így maradt a gól nélküli állás.

Éledezett a címvédő, de Luka Modricék sehogy sem akarták eltalálni Gulácsi kapuját, majd a horvát is reklamált egy tizenegyest, a síp ezúttal is néma maradt.

Azt nehéz lenne állítani, hogy szétpörögték volna magukat a felek, vagy hogy a színvonal verdeste volna az eget, ezt a játékot pedig füttyszóval „honorálta” a madridi publikum.

A fordulást követően próbált magasabb sebességi fokozatra kapcsolni a 14-szeres győztes, de Werner lövésénél kaphattuk fel először a fejünket – más kérdés, ha bemegy sem ér, mert lesről indult a német.

Bő egy óra játék után Rodrygo végezhetett el veszélyes helyről szabadrúgást, Gulácsinak ezúttal sem kellett játékba avatkoznia, mivel a brazil jócskán fölé tekert.

A 72. PERCBEN VISZONT MÁR A MAGYAR VÁLOGATOTT KAPUSÁNAK VÉDÉSÉRE VOLT SZÜKSÉG A GÓL NÉLKÜLI ÁLLÁS TARTÁSÁHOZ, VINÍCIUS JÚNIOR KÖZELI LÖVÉSÉNÉL HÁRÍTOTT GULÁCSI NAGYOT.

A hajrában még Szoboszlai beadása után Nkunku kerülhetett volna helyzetbe, de a 79. percben a Real törte meg a jeget, Fede Valverde szép csel után lőtt a jobb alsóba (1–0).

A végjátékban még Szoboszlai lövése jelentett kisebb veszélyt, újabb gólt viszont megint a hazaiak szerezte, Marco Asensio a kapufa segítségével tekert a kapuba (2–0).

Giroud nyitotta a Milan-gólok sorát

Fotó: DeFodi Images / Getty Images Hungary

A többi pályán

A korai idősávban a Sahtar nem tudta folytatni jó szereplését, csak 1–1-re végzett a Celtickel, a Milan viszont javítani tudott, mivel 3–1-re legyőzte a Chelsea-t megverő Dinamo Zagrebet.

A 21 órás találkozókon a londoni „kékek” is kozmetikázhattak volna, de Raheem Sterling vezető gólja ellenére sem tudta végül megverni a Salzburgot (1–1).

A szerdára csúsztatott Rangers–Napoli sem tűnt izgalmasnak, mivel a skótok sima négyest kaptak Amszterdamban, a nápolyiak pedig négyet vágtak az Ajaxot legyőző Liverpoolnak, ehhez képest az olaszok a szünetig nem tudtak betalálni.

Az 56. percben emberelőnybe kerültek a vendégek, de a büntetőt két kísérletből sem tudták belőni, Allan McGregor mindkétszer védett!

A 68. percben harmadjára viszont már nem tudott, Matteo Politano tizenegyeséről centikkel lemaradt a bal alsónál, a végén pedig Giacomo Raspadori és Tanguy Ndombélé is betalált (0–3).

Juventus már a 4. percben előnybe került, de a Benfica a szünet előtt egyenlíteni […]