2021. április 10., szombatMa Zsolt napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 358,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 325,00 Ft
2021.04.10. Zsolt Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 358,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 325,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / Gólzápor Kaposváron, magabiztos gyirmóti siker

Gólzápor Kaposváron, magabiztos gyirmóti siker

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–GYIRMÓT FC GYŐR 1–5 ( 0–1)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilasi Szabolcs ( Mohos Milán, Rózsa Dávid)
KAPOSVÁR:
Pogacsics ( Bánki 64.) – Ur, Nagy T., Dvorschák – Vachtler, Gál M.( Zsirai 79.)– Zólyomi ( Nagy J 64.), Bidzilya, Farkas B.( Bartos 79.), Hadaró( Andrics 64.)– Balázs Zs.  Vezetőedző: Várhidi Péter
GYIRMÓT:
Hársfalvi – Major ( Kiss B. 87.), Hudák, Széles, Kirják ( Szegi 72.) – Vass Á.( Heffler 79.) – Radics, Nagy P.,  Hajdú Á.( Lustyik 72.)– Varga B., Lencse ( Mayer 79.) Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző:
Széles (0–1) a 19., Varga B. (0–2) az 55.,64 (0–3)., Lencse (0–4) a 67., Lustyik (0–5), Balázs Zs. ( 1–5) 11-esből a 78.

ÖSSZEFOGLALÓ

Az első félidő elején a Somogy megyei alakulat megpróbálta a vendégeket megzavarni a saját térfelükön, de ez csak rövid ideig volt hatásos. Ezek után átvette a játék irányítását a sárga csapat, de nagy helyzete még nem alakult ki. Ezért volt kicsit meglepő, hogy Széles góljával megszerezte a vezetést a vendég csapat. A gól után csak elvétve tudott labdát tartani a Rákóczi, így elmondható, hogy megérdemelt gyirmóti vezetéssel mentek pihenőre a csapatok.

A második félidő elején feltüzelve jött ki a somogyi csapat, de erőszakosságát nem tudta gólra váltani. Ezek után Varga Barnabás megszerezte első gólját a mérkőzésen, ezzel megnyugtatta csapatát és a Rákóczi kezdett szétesni. A gólok futószalagon érkeztek, Balázs Zsolt csak az eredményen tudott kozmetikázni.

Ilyen arányban is megérdemelten vitte el Kaposvárról a Gyirmót a három pontot

PERCRŐL PERCRE

90+2: Vége a mérkőzésnek, A Gyirmót magabiztosan nyert 5-–1 arányban. Köszönöm figyelmüket.

90. Perc: Két perc a ráadás.

Nem kellett a Gyírmótnak csúszni-mászni, a kép csalóka ( Lang Róbert/Somogyi Hír lap)

87. perc: Major helyett Kiss Barnabás a pályán.

79. perc: Farkas B. és Gál M. helyett Bartos és Zsirai a Rákóczinál. Lencse és Vass le, helyette Mayer és Heffler a pályán.

78. perc: Radics kezezésért büntetőt rúghat a Rákóczi. Balázs nagy erővel a bal felsőbe vágta. 1–5.

77. perc: GÓÓÓÓL, Lustyik lőtt 23-ról, Bánki bevédte. 0–5 .

72. perc: Kettős csere a vendégeknél, Hajdú és Kirják helyett Szegi és Lustyik a pályán.

Egyik vendéggól a sok közül ( Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

67. Perc:    GÓÓÓÓL, Lencse kicselezte Bánkit, majd higgadtan az üres kapuba lőtt öt méterről, 0–4.

64. perc: GÓÓÓL, 0–3. Varga Barnabás a gólszerző.

64. perc: Hármat cserél a Rákóczi. Vélhetően megsérült Pogacsics helyett Bánki lépett pályára. Zólyomi és Hadaró le, Andrics és Nagy János be.

63. perc: Dvorschák sárgát kapott.

Kénytelen fejet hajtani a Rákóczi a jobb csapat előtt ( Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

Nagy PatrKénytelen fejet bhajtani a hazai csapat a ik ütempasszát Varga Barnabás lőtte higadtan Pogacsics kapujának közepébe. A 15 méteres lővésre Pogacsics elmozdult, így nem voltnehéz dolga a csatárnak.

55. perc: GÓÓÓL, 0–2
54. per: Kirják húzta vissza Bidzilyát, sárga járt érte.

52. perc: Bidzilya kapott sárga lapot.
52. perc
: Zólyomi 20méteres lövését tornázta szögletre a jobb alsó sarokból a vendégek kapusa.

51. perc: Balázs Zsolt 14 méteres lövését bal felső sarokból tornászta szögletre Hársfalvi. Óriási bravúr volt.

49. perc: Radics kapott sárgát Dvorschák visszahúzásáért.

46. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Csere egyik csapatban sem történt.

Vége az első félidőnek, nincs hosszabbítás.

45. perc: Varga B. kapott sárga lapot.

41. perc: Vachtler ment el a jobb szélen, beadását Zólyomi jobb lábbal fölé lőtte, nagy helyzet volt.
40. perc:
Nagy Patrik tört be gyönyörő cselekkel a 16-oson belülre, éles lövését Pogacsics brarúrral ütötte szögletre a bal alsó sarokból.
37. perc:
Bidzilya 24 méteres lövését védte vetődve Hársfalvi.
33. perc:
Hadaró jobb oldali szögletét Dvorschák fejelte kapura, de a vendég védők kivágták a labdát a veszélyes zónából.
Az ebből belőtt szabadrúgást Hudák fejelete a kapuba , de les miatt a gól érvénytelen.

30. perc: Hadaró kapott sárga lapot Nagy Parik buktatásáért.
24. perc:
Lencse lőtt Pogacsicsba az ötös sarkáról, szöglet.

Kirják ívelt be ballal egy szabadrúgást a jobb oldalról, mintegy 30  méterre a kaputól, egy sárgamezes lefejelte a labdát, melyet Széles öt méterről lőtt a kapu közepébe.

19. perc: GÓÓÓÓL, Vezet a Gyirmót, 0–1.
14. perc: Varga B. nyolc méteres fejese szállt fölé.
11. perc:
Ur László keresztlabdáját fülelte le Lencse, lövését Pogacsics védte szögletre.
4. perc:
Balázs Zsolt lőtt kissé kisodródva Hársfalviba az ötös sarkáról.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A vendégek kezdtek.

Hasonló küzdelem várható ma is ( Lang Róbert/ Somogyi Hírlap, Archív)

A Rákóczi tiszta zöldben, a Gyirmót tiszta sárgában lép majd pályára.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kilenc forduló óta veretlen Gyirmót az öt mérkőzés óta nyeretlen Kaposvár otthonában.

A Rákóczi csapata a Szolnoki MÁV otthonában vasárnap elért döntetlennel szerezhetett egy kis plusz önbizalmat , így ma nagyobb becsvággyal léphet pályára a Gyirmót ellen. Viszont a  Szolnokon a mutatott játék most alighanem kevés lesz a vendégek ellen. Várhidi Péter elmondása szerint a brusztolós, sokat ütközős játékfelfogás ma várhatóan nem lesz elég a futballt játszó Gyirmót ellen. A Somogy megyei csapatnak ma csak akkor lehet keresnivalója a cukorgyári gödörben, ha mer és tud is játszani.

A vendég Győr-Moson-Sopron megyeiek háza táján biztosak abban, hogy ők a mérkőzés esélyesei, de tudják, hogy rendkívül nehéz mérkőzés vár rájuk a kiesés ellen küzdő zöld-fehérek ellen.

Hivatalos: Budapest telt házas Eb-meccseket rendez

Az UEFA közleményében kiemelte: köszönetét fejezi ki a tagszövetségeknek, valamint a nemzeti és helyi hatóságoknak, …