2021. február 26., péntekMa Edina napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 361,00 Ft | USD: 297,00 Ft | CHF: 329,00 Ft
2021.02.26. Edina Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 361,00 Ft | USD: 297,00 Ft | CHF: 329,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / Gól nem született, így egy pontot szerzett a Vasas Szombathelyen

Gól nem született, így egy pontot szerzett a Vasas Szombathelyen

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–VASAS 00

Szombathely, Haladás Stadion, zárt kapus mérkőzés. Vezette: Radványi Ádám (Horváth Zoltán, dr. Bede Tamás).
Haladás
: Verpecz  Schimmer, Mocsi, Devecseri, Bosnjak  Kiss B. (Tóth M. 90+2.), Csilus, Holdampf, Németh Márió (Dragóner, 56.)  Horváth R. (Debreceni, Medgyes. Vezetőedző: Mátyus János
Vasas:
Jova  Szivacski, Szilágyi, Viczián, Silye  Hidi M., Hinora, Kovács M.  Radó, Feczesin, Pekár (Balajti, 64.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs

ÖSSZEFOGLALÓ

Nagy iramban, de meglehetősen óvatosan kezdtek a csapatok, kiegyenlített volt a játék. Negyedórányi futballt követően a Vasas átvette az irányítást, a Haladás ekkor kontrákkal próbálkozott. A folytatásban sem változott a játék képe, a fővárosiak domináltak, a szombathelyiek védekeztek. Más kérdés, hogy az angyalföldieknek igazán nagy helyzetet nem sikerült kidolgozniuk. A második félidőt a hazaiak kezdték jobban, de enyhe fölényük helyzetekben nem mutatkozott meg. Aztán ismét a vendégek kerültek fölénybe, az angyalföldiek kisebb helyzeteket dolgoztak ki Verpecz kapuja előtt. Az egyértelműen látszott, hogy a Vasas a három pontért jött, de a Haladás sem érte be az eggyel is.

PERCRŐL PERCRE

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, nem született gól. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Csere a Halidál: Kiss Bence le, Tóth Milán be.

90. perc. Két perc lesz a ráadás.

89. perc: Csilus kapott sárga lapot.

87. perc: Medgyes lépett meg a bal szélen egyedül, de 12 méteres lövését blokkolta a visszaérő Szilágyi.

A hajrában járunk, mindkét csapat rátett egy lapáttal, úgy fest, sem a Haladásnak, sem a Vasasnak nem jó az iksz.

78. perc: Csere a Vasasban, Hinora helyett Szatmári lépett pályára.

77. perc: Debreceni tűnt el gyanús körülmények között a tizenhatoson belül a bal oldalon, de felpattant, középre adott, a labda egy védő lábán megpattant, így Kiss Bence lemaradt a ziccert ígérő átadásról.

70. perc: Feczesin cselezgetett a Haladás ötösénél, középre adott labdáját Radó kapta volna, de Devecseri nagyot mentve lelopta a csatár lábáról az átadást.

66. perc: Kapufa! Balajti bal oldali szögletét Szilágyi fejelte magasra, a lehulló labda a fellső lécről pattant a kapu fölé.

64. perc: Csere a piros-kékeknél, Pekár le, Balajti be.

63. perc: Devecseri kapott sárga lapot.

56. perc: Csere a Haladásban, Németh Máriót Dragóner váltotta.

Tíz perc telt el a második félidőből, a vasiak eddig bátrabban, veszélyesebben futballoznak.

46. perc: a hazaiaknál Horváthot Debreceni váltotta.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: A második szombathelyi sárga lapot Mocsi kapta.

Azt túlzás lenne állítani, hogy nyáresti kánikula van így este nyolc után, de….a mínusz 2 fokos hőmérséklet az utóbbi napokhoz képest még elviselhető.

42. perc: Meglódult a Haladás. Németh Márió-Medgyes-Horváth Rajmund összjáték után utóbbi 17 méteres, kecsegtető szögből leadott lövése nem okozott gondot Jovának.

40. perc: Vasas-sárga, Hinora kapta.

Mocsi Attila a Haladás hivatalos honlapjának adott nyilatkozatában 20-s vasi sikert tippelt. Még bejöhet…

Változatlan a játék képe: a vendégek kezdeményeznek többet, a szombathelyiek stabilan védekeznek.

31. perc: Németh Márió kapott sárga lapot.

29. perc: Egy gyors vasi kontra végén Németh Márió ugratta volna ki kecsegtető helyzetben Horváthot, de a fiatal támadó elöl a kapujából kilépő Jova felszedte a labdát.

Az utóbbi percek egyértelműen a vendégeké, a szombathelyi térfélen folyik a játék.

20. perc: Hinora 23 méteres kapásból megküldött lövését védte repülve Verpecz.

Lassan negyedóra telik el a mérkőzésből, egyelőre inkább a mezőnyben gyűrik egymást a felek.

Az alacsonyan röpködő mínuszok ellenére remek talaj várta a két csapatot. Ez nem véletlen, hiszen a Haladás Stadion gyepszőnyegét a két héttel ezelőtti, Gyirmót elleni meccs óta fólia takarta, ment a pályafűtés, emellett úgynevezett szolár-gépekkel “napoztatták” a gyepet.

3. perc: Németh Márió 18 méteres lövését védte Jova.

1.perc: A Vasas kezdte a játékot.

A mérkőzés előtt a klub a hangosbemondón keresztül köszöntötte a mai napon az 50. házassági évfordulóját ünneplő, korábbi 11-szeres válogatott Haladás-futballistát, Halmosi Zoltánt és feleségét, a Haladás egykori válogatott atlétáját, Halmosiné Séfer Rozáliát

A hazaiak vezetőedzője, Mátyus János váratlant húzott, a kezdőbe jelölte azt a 17 éves Horváth Rajmundot, aki ősszel még az Illés Akadémia-Haladás U19-es csapatában szerepelt, télen került fel az első csapathoz. Mivel a téli felkészülési meccseken sem szerepelt, a Vasas elleni az első mérkőzése a felnőtteknél.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az előző két idegenbeli mérkőzését az utolsó percekben megnyerő Haladás a tavasszal a bajnokságban még hibátlan Vasas ellen.