2021. szeptember 26., vasárnapMa Jusztina napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 356,00 Ft | USD: 303,00 Ft | CHF: 328,00 Ft
2021.09.26. Jusztina Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 356,00 Ft | USD: 303,00 Ft | CHF: 328,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Futballtörténelem: gibraltári csapat európai kupa főtábláján

Futballtörténelem: gibraltári csapat európai kupa főtábláján

Lezárultak a labdarúgó európai kupasorozatok közül harmadik számú, Európa Konferencia Liga selejtezői is, így kialakult a 32 csapatos mezőny. A résztvevő csapatok közül kitűnik a Lincoln Red Imps, a gibraltári csapat történelmi tettet hajtott végre, hogy kvalifikált az őszi csoportkörbe.

Így a történelemben először lesz gibraltári csapat európai kupa csoportkörében.

A Lincoln az előselejtezőket még a Bajnokok Ligájában kezdte, ahol az első kanyart még sikeresen vette, a luxemburgi Fola csapatát ejtették ki 7–2-es összesítéssel. A következő fordulóban búcsúztak, a román CFR Cluj kettős győzelemmel ejtette ki gibraltári riválisát. Innen kerültek át az Európa Liga-selejtezőjének harmadik fordulójába, ahol a Slovan Bratislava ellen, 4–2-es összesítéssel szintén búcsúztak és a Konferencia Liga utolsó selejtezőkörében folytathatták.

A litván Riga ellen az első mérkőzésen, idegenben 1–1-re végzett a Lincoln, így a visszavágóra még minden reménye megmaradt a bravúrra. A gibraltári második mérkőzésen hamar vezetést szerzett a Riga, de még az első félidőben egyenlítettek a hazaiak Liam Walker büntetőjének köszönhetően. A festői környezetben rendezett mérkőzés rendes játékideje újra 1–1-re végződött, így jöhetett a hosszabbítás, ahol a Lincoln két góllal bebiztosította a továbbjutást, a vége 3–1.

????The final whistle!!! European Group Stages here we come!

⚽Lincoln Red Imps 3 – 1 Riga FC pic.twitter.com/OefFcahfW1

— Lincoln Red Imps FC […]

A Kisvárda nyerte a keleti rangadót a DVSC ellen

LABDARÚGÓ NB I 7. FORDULÓKisvárda–Debreceni VSC 2–1 (0-1)Kisvárda, Várkerti Stadion. 2800 néző. Vezette:  BognárGólszerzők: Mesanovic (49.), Zlicsics (89.) ill. Varga …