Éjfél után ért véget a vasárnapi program a Roland Garroson – a férfi egyéni mezőnyében titkos esélyesnek tartott Lorenzo Musetti remek, négyszettes mérkőzésen búcsúztatta a 10. kiemelt Holger Runét, így az olasz teniszező pályafutása első, top 10-es játékos ellen aratott győzelmét ünnepelte, már ami a Grand Slam-viadalokat illeti. A vasárnapi játéknap legfontosabb eseményeit alább olvashatja.
A hétfői programban négy-négy női és férfi nyolcaddöntő szerepelt, elsőként a második kiemelt Coco Gauff és Ekaterina Alexandrova játszott a centerpályán – a remélt izgalmak elmaradtak, Gauff két sima szettben győzedelmeskedett, és nyolc közé jutott. Az amerikai klasszis sorozatban immár ötödik alkalommal jutott el legalább a negyeddöntőig a salakos GS-en.
Eközben a Suzanne Lenglen salakján a hatodik kiemelt, abszolút végső esélyesek között emlegetett Mirra Andreeva szintén két sima játszmában búcsúztatta Daria Kasatkinát. Andreeva április végén ünnepelte 18. születésnapját, és zsinórban másodszor jutott nyolc közé Párizsban – ezzel a legfiatalabb teniszező lett 1998 óta, akinek összejött ez a bravúr. Ennél viszont jóval szorosabb meccset játszott a franciák szabadkártyával 16 köze jutó meglepetésembere, Lois Boisson, akinek az ellenfele a harmadik kiemelt Jessica Pegula volt.
Boisson menetelése az idei Garros egyik váratlan csodája, a 22 éves francia teniszező még a top 100 környékén sem járt, a verseny előtt a WTA világranglistáján a 361. helyen állt – a szervezők szabadkártyájával került a 128-as főtáblára. A legmagasabb szinten még jegyzett eredményei sem voltak, pénzdíja el sem érte a 200 ezer eurót – ennek ellenére sorra vette az akadályokat: Mertens, Kalinina és Jacquemot kiejtése után jutott 16 közé. A mérkőzésen először Pegula brékelt, de rögtön egyenlített a francia – 3:3 után viszont már csak az amerikai nyert gémet a szettben.
Boisson játékában sok volt a hiba, pályafutása során először játszott a Chatrieren, kereste még a helyét, viszont szervái a helyén voltak, arra építhetett a folytatásban. Pegula magabiztosnak tűnt, alig ütött ki nem kényszerített hibát, de amint teltek-múltak a gémek, a fiatal francia teniszező egyre jobban elengedte a kezét – ezzel állva hagyta az amerikait.

Elképesztő hangulat volt a centerpályán, minden Boisson-pontot hangorkán követett, vitte a közönség a franciát. Boisson pedig egyre jobban teniszezett, tenyeressel ütötte a vonalakat, a hatalmas nyerőket, Pegula játéka pedig visszaesett – 5:4-nél brékelt a francia, saját szervája mögött pedig magabiztosan kiszerválta a szettet.
A döntő felvonást is jobban kezdte Boisson, 190 kilométer per óra feletti szervákkal bombázta riválisát, az első két gémet meg is nyerte. Látszott azért rajta, ahogy jön a vége, egyre jobban izgult, hibázott is néhányat, Pegula pedig nagyon hamar egyenlített, 2:2. Ezt követően 4:4-ig nem volt újra brék, sem fogadóelőny, majd Pegula szervája mögött remekül fogadott a francia, és végül negyedik bréklabdáját értékesítette. Tombolt a Chatrier, a világranglistán 361. francia a meccsért, a nyolc közé jutásért szervált, és ugyan volt sansza Pegulának, hogy visszajöjjön a meccsbe, fontos pillanatokban hibázott az amerikai.
A lehetőséggel pedig élt Boisson, első meccslabdáját egy hatalmas tenyeres nyerővel értékesítette, és 2 óra 42 perc […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!