2023. január 31., keddMa Marcella napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 388,00 Ft | USD: 359,00 Ft | CHF: 387,00 Ft
2023.01.31. Marcella Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 388,00 Ft | USD: 359,00 Ft | CHF: 387,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Fölényes magyar győzelem, a svédek kezében a sorsunk a világbajnokságon

Fölényes magyar győzelem, a svédek kezében a sorsunk a világbajnokságon

A várakozásoknak megfelelően magabiztosan, jobban kezdtük a találkozót, mint a csoportban még pont nélkül álló afrikai vetélytárs, öt perc után 5–2 állt az eredményjelzőn. Bodó Richárd és az irányítóposzton ezúttal kezdő Hanusz Egon duplázott a meccs elején, előbbi két hatalmas távoli bombából, utóbbi pedig két szép betörést követően volt eredményes.

A zöld-fokiak legnagyobb sztárjukra, a Benficát erősítő Paulo Morenóra próbáltak játszani, és bár a beálló kétszer eredményes volt, nem volt meg az átütő erő a csapatban.

Ennek ellenére a folytatásra sem lehetett panasz, jól játszottunk, az ellenfél hibáit pedig könyörtelenül megbüntettük. Bánhidi Bence és Ancsin Gábor is feliratkozott a többgólos játékosok közé, az első negyedóra végén már hat volt közte, 11–5-nél Ljubomir Obradovic időt kért. A meccs képében és a különbségben állt be azonban gyökeres változás, így a szerb mester tanítványai támadásban átálltak 7 a 6 elleni játékra.

A létszámfölény a dobott góljaik szempontjából pozitív hatással volt, hiszen a 25. percben egy látványos kínai figurát követően már a tizenharmadikat szerezték, ugyanakkor a lerohanások és az üres kapus gólok miatt folyamatosan tartottuk a 6-7 gólos differenciát, ráadásul Szita Zoltán kintről eleresztett rakétája után már csak Sipos Adrián nem szerzett gólt azok közül, akik addig pályára léptek a magyar csapatban (13–20). A játékrész utolsó gólja Rosta Miklós nevéhez fűződött, aki egy távoli szabaddobással lepte meg Luís Almeidát, így 22–15-ös előnnyel mehettünk pihenőre.

A második játékrészre Mikler Rolandot Székely Márton váltotta a kapuban, ő sem tudta azonban megakadályozni Morenót, hogy megszerezze a játékrész első találatát. Bóka révén az első […]

Hónapokra kidőlt az MU játékmestere, a Bayernből érkezhet pótlás

A 30 éves játékos Reading elleni FA-kupa-meccsen dőlt ki, az összecsapást követően mankóval hagyta el …