2020. december 4., péntekMa Barbara, Borbála napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 358,00 Ft | USD: 294,00 Ft | CHF: 330,00 Ft
2020.12.04. Barbara, Borbála Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 358,00 Ft | USD: 294,00 Ft | CHF: 330,00 Ft
Kezdőlap / Sport / F1: Bottas nyerte mindkét szabadedzést, Verstappen ütközött Portimaoban

F1: Bottas nyerte mindkét szabadedzést, Verstappen ütközött Portimaoban

A Portugál Nagydíj második szabadedzésén folytatódott az ismerkedés a pályával. A csapatok felkészülését nehezítette, hogy az első félórában a Pirelli 2021-re tervezett gumijainak a prototípusait kellett tesztelniük. Az első harminc percben nem az istállók, hanem az olasz gumigyártó diktálta a programot. Hatalmas volt a forgalom a rendkívül technikás pályán. A pilóták jelöletlen gumiabroncsokkal autóztak, még a csapatok sem tudták, épp melyik keveréken köröznek.

Lewis Hamilton

Fotó: Jose Sena Goulao / AFP

A gumiteszt után az idei abroncsok kerültek fel, így a köridők is elkezdtek gyorsulni.

Portugáliában 24 év szünet után rendeznek F1-es futamot, de Portimaóban most először. A versenyzők lehetőség szerint minél több kör megtételére törekedtek, hogy megismerkedjenek a pálya adottságaival, és szükség is volt erre, a pilóták bizonytalankodását számos pályaelhagyás jelezte. Elég sokat köröztek az autók, így igencsak eseménydús lett a délutáni szabadedzés.