Még április végén hallgatták meg tanúként Németh Szilárd korábbi országgyűlési képviselőt és Fidesz-alelnököt a Csepeli Birkózó Club által indított kártérítési per bírósági tárgyalása során, amelyet Märtz József klubelnökék indítottak a Kozma István Magyar Birkózó Akadémiával (KIMBA) szemben. A csepeli egyesület azt a 400 millió forintos állami támogatást követelné vissza (134 millió forint kártérítés mellett), amelyet szerintük még az akadémiát működtető alapítványnak engedtek át a Duna-partra tervezett létesítmény létrehozása érdekében, ahova később a sportvezető szerint az „ígéretek ellenére nem engedték be őket”. Összefoglaló cikkünkben végigvettük a 2024-ben elindított per hátterét, amire most Süle László, a KIMBA-t irányító alapítvány kurátora reagált lapunknak, egyben több helyen megcáfolta Märtz József CsBC-elnök állításait.
Süle László szerint egészen 2020 nyaráig érdemes és kell visszamenni az időben, ugyanis ekkor ajánlottak bérleti szerződést Märtz József CsBC-elnöknek. Rögtön az elején kiemelte: „érdekesnek” tartja, hogy pont 2024 tavaszán perelték be őket, amikor a 2024-es önkormányzati választások a kampányhajrában tartottak.
„Semmilyen szóbeli megállapodás nem történt a CsBC-vel. Két támogatásról beszélhetünk. Az egyiket, a 400 millió forintot a csepeli önkormányzat kapta, és minden további félreértés elkerülése végett ennek sosem volt kedvezményezettje a CsBC. Így már önmagában az az alapfelvetés is téves állítás, hogy lemondott volna róla. Mert ugye nem volt olyan helyzetben, hogy bármiről is lemondjon. Az eredeti cél a Béke téri sportcsarnok felújítása volt, ami azonban később megváltozott, és a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia épületének felépítése került fókuszba” – nyilatkozta az Indexnek a sportvezető.
A másik, 2 milliárd forintos támogatást a Magyar Birkózók Szövetsége (MBSZ) közbenjárásával kapta volna kedvezményezettként a CsBC az Emberi Erőforrások Minisztériumától (Emmi), azonban Süle szerint erről az egyesület még a támogatási szerződés megkötése előtt saját maga mondott le. Az erről szóló nyilatkozatot pedig az MBSZ és Märtz József is aláírta.
Ebben arra kérték a miniszter urat (Seszták Miklós 2014 és 2018 között volt a harmadik Orbán-kormány nemzeti fejlesztési minisztere – a szerk.), hogy ne a CsBC legyen a végső kedvezményezett – ugyanis az egyesület nem képes megvalósítani a beruházást –, hanem a KIMBA működtetésére létrehozott, ekkor még csak Magyar Birkózó Alapítvány
– részletezte.
Nincs semmiféle megegyezés a létesítmény „örök életre” szóló használatáról
Azt is hamis állításnak tartja a kurátor, hogy lett volna olyan megegyezés, amely a jogokról történő lemondással „örök életre” szóló ingyenes használatot biztosított volna a CsBC-nek a felépülő csarnok egyharmadának használatára.
„Azt nem tagadjuk, hogy voltak olyan egyeztetések, hogy méltó módon elhelyezzük a Csepeli Birkózó Clubot az épületben, ehhez egy nagyon kedvező bérleti díjat is ajánlottunk nekik 2020 nyarán: 4000 forintos óradíjat, amivel az alsó, háromszőnyeges szintet, az ahhoz tartozó öltözőket, konditermeket és irodákat is használhatták volna. Ráadásul ebben még a rezsiköltségek is benne voltak, tehát külön a rezsiért nem kellett volna a klubnak fizetni. Ezt az ajánlatot azonban végül nem fogadta el a klub.”
Hozzáteszi, megalapozatlan az évi 36 millió forintos bérleti díj […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!