2020. szeptember 20., vasárnapMa Friderika napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 360,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 335,00 Ft
2020.09.20. Friderika Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 360,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 335,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Európa-liga-döntő: Sevilla-Internazionale 2-2

Európa-liga-döntő: Sevilla-Internazionale 2-2

A Sevilla hatodszor, vagy az Inter negyedszer lesz bajnok a második számú európai kupasorozatban? Ez a kérdés az Európa-liga péntek esti fináléja előtt, amelyet most először zárt kapuk mögött játszanak le. A koronavírus-járvány miatt a döntőt nem az eredetileg kijelölt Gdanskban, hanem Kölnben rendezik meg. A két klub korábban még soha nem játszott egymás ellen tétmeccset. A győztes szeptember 24-én Budapesten, az új Puskás Arénában játszhat az európai Szuperkupáért.

Az Európa-liga (korábbi nevén UEFA-kupa) rekordbajnoka a Sevilla, amely mind az öt eddigi döntőjét megnyerte, 2006 után 2007-ben megvédték a címüket, 2014 és 2016 között pedig háromszor nyerték meg a sorozatot. Ugyanakkor a fogadóirodák szerint az Inter a mostani mérkőzés esélyese, amely 1991-ben, 1994-ben és 1998-ban is megnyerte a kupát, az 1997-es döntőt viszont elvesztette. Olasz csapat legutóbb tíz évvel ezelőtt nyert nemzetközi kupát, akkor az Inter a Bajnonk Ligája döntőjében győzte le a Bayern Münchent.

Cikkünk frissül.

Első félidő

Az elődöntőhöz képest a Sevilla edzője, Julen Lopetegui egy helyen változtatott a kezdőcsapatán, a Manchester United elleni győztes gólt szerző holland csatár, Luuk de Jong került be a marokkói Jusszef en-Nesziri helyére. Az Inter vezetőedzője, Antonio Conte nem változtatott, ugyanazt a kezdőcsapatot küldi a pályára, mint a Sahtar Doneck elleni elődöntőben.

A 3. percben az Inter belga csatára, Romelu Lukaku máris kiharcolt és értékesített egy büntetőt. A tizenhatoson belül a Sevilla brazil védője, Diego Carlos buktatta, amiért Danny Makkelie játékvezető tizenegyest adott. A büntetőt maga Lukaku végezte el, és magabiztosan kilőtte a bal alsó sarkot, Bono kapus hiába érezte az irányt, de nem tudott védeni, 0-1.

Az Inter előnye tíz percig sem tartott, a 12. percben Sevilla a jobb szélen vezetett egy remek támadást, Jesús Navas éles beadását pedig Luuk de Jong fejelte közelről a kapuba. A holland csatár szépen előzte meg Diego Godint, és az erős fejesbe Samir Handanovic csak belekapni tudott, 1-1.

A gyors gólváltás utáni percekben forrnak az indulatok a pályán, a holland bíró döntéseit egyik oldalon sem hagyják szó nélkül. Az Inter első sárga lapját a mindig ezer fokon égő Antonio Conte reklamálta ki magának. Az első félidő második felében az […]