2023. január 31., keddMa Marcella napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 388,00 Ft | USD: 359,00 Ft | CHF: 387,00 Ft
2023.01.31. Marcella Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 388,00 Ft | USD: 359,00 Ft | CHF: 387,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Esélyt sem adtak a svédek, ismét kikapott a férfi kézilabda-válogatott

Esélyt sem adtak a svédek, ismét kikapott a férfi kézilabda-válogatott

Délután, valamint kora este már lejátszották másik két meccset a II-es csoportban – ahová Chema Rodriguez alakulata két pontot hozott magával –, és bár Izland hozta a kötelező győzelmet a Zöld-foki-szigetek ellen (40–30), a portugálok nagy meglepetésre csak döntetlent játszottak a brazilokkal (28–28), ami magyar szempontból még értékes lehet.

Bóka Bendegúz kezdte meg a gólgyártást, a balatonfüredi balszélső találatára viszont hárommal válaszoltak a svédek. Ancsin Gábor ziccere és bombája közé még befért egy szemtelen Niclas Ekberg-cunder a jobb szélről, és bár labdánk volt a 4–4-hez, Bóka a kapufát találta telibe, a kontrából pedig Hampus Wanne módosította 5–3-ra az állást.

Bár a helyzeteink ezúttal is megvoltak, sajnos most is pontatlanok voltak a befejezéseink, tíz perc elteltével pedig először vezettek hárommal a házigazdák (7–4). Bár Szita Zoltán átlövésével zárkóztunk, az első emberelőnyüket azonnal gólra váltották a svédek, majd egy üres kapusgóllal már négy volt közte, amelyet az első negyedóra végéig meg is tartottak (11–7). És bár támadásban kezdtük felvenni a meccs ritmusát, sajnos szinte minden magyar találatra jött egy svéd válasz, 20 perc után 13–9 állt az eredményjelzőn. A szünet előtt úgy tűnt, felcsillan a remény, 16–13-nál ugyanis Rosta Miklós hetest és kiállítást harcolt ki, Lékai Máté azonban Andreas Palickába lőtte a büntetőt, a túloldalon pedig  Felix Claar emberhátrányban büntetett.

A kapuban a Mikler Rolandot váltó Székely Márton ziccert védett, majd Hanusz Egonról is kiszórtak egy svédet, az újabb büntetőt pedig Rosta a kapuba bombázta. Az utolsó szó azonban Glenn Solberg alakulatáé volt, akik a dudaszó pillanatában Claar révén kintről dobtak nagy gólt, így 18–14 volt az eredmény a szünetben.

Hónapokra kidőlt az MU játékmestere, a Bayernből érkezhet pótlás

A 30 éves játékos Reading elleni FA-kupa-meccsen dőlt ki, az összecsapást követően mankóval hagyta el …