2021. július 27., keddMa Olga napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 361,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 334,00 Ft
2021.07.27. Olga Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 361,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 334,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Elvérzett a világranglista-vezető, elődöntős Olaszország

Elvérzett a világranglista-vezető, elődöntős Olaszország

Az olasz válogatott a hibátlanul megvívott csoportkört követően hosszabbításban tudott csak túljutni Ausztrián. Belgium úgyszintén háromból három mérkőzést nyert a csoportjában, hogy aztán a nyolcaddöntőben a címvédő portugálokat búcsúztassák. Sikerével a Romelu Lukaku és Kevin De Bruyne vezette belga válogatott a kontinenstorna egyik legnagyobb favoritjává lépett elő.

Hiányzókat tekintve Roberto Mancini csapatának egy alapemberét sem kellett nélkülöznie, belga oldalon viszont a Real Madrid támadója, Eden Hazard sérülés miatt nem állt válogatottja rendelkezésére, helyén Jeremy Doku kezdett.

A mérkőzést Belgium kezdte aktívabban, egyből a második percben már egy veszélyes indítással iramodott meg Romelu Lukaku, de Gianluigi Donnarumma kapus még épphogy el tudta csípni a labdát az Inter támadója elől.

A 13. percben Lorenzo Insigne tekert középre veszélyesen egy labdát, a játékszer szinte mindenkin megcsúszott és végül Leonardo Bonucciról pattant a hálóba, azonban videobíró segítségével megállapította Slavko Vincic játékvezető, hogy az olaszok rutinos védője leshelyzetben szerzett gólt, így érvénytelenítette a találatot.

12

Galéria: Belgium – Olaszország – EURO 2020 negyeddöntőFotó: Matthias Hangst / AFP

Tíz perccel később Kevin De Bruyne kezdett szólózni a pálya közepén, 20 méterre a kaputól először passzolni próbált, azonban nem talált társat, így erőből rálőtte a labdát a célterületre, de Gianluigi Donnarumma bravúrral védte a próbálkozást. Az olasz kapusé volt a mérkőzés első bravúrja.

A 31. percben már góllá érett az olasz nyomás, a belgák tizenhatosuk előterében eladták a labdát, Marco Verratti megszerezte a játékszert és Nicoló Barellának passzolt, aki egy sikeres csel után tökéletesen kilőtte a hosszú sarkot (0–1).

Felpörögtek a vezető olasz gól után az események, percekkel később Federico Chiesa és Ciro Immobile is ziccert rontott, nem tudta gyorsan két gólra növelni előnyét Roberto Mancini csapata.

Azonban ez pár perccel később már összejött az olaszoknak. Insigne indult meg a bal szélen, egyre jobban közelített a kapuhoz, de a belga védők nem támadták meg, így 20 méterről eleresztett egy zseniális jobblábas csavarást, Courtois hiába úszott a levegőben, nem tudta kitornázni a lövést. A NAPOLI TÁMADÓJA Szépségdíjas góllal juttatta csapatát kétgólos előnyhöz (0–2).