2020. szeptember 26., szombatMa Jusztina napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 311,00 Ft | CHF: 335,00 Ft
2020.09.26. Jusztina Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 311,00 Ft | CHF: 335,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Először BL-döntős a PSG, 3-0-val ejtették ki Gulácsiékat

Először BL-döntős a PSG, 3-0-val ejtették ki Gulácsiékat

Az RB Leipzig történelmi mérkőzés előtt állt a Bajnokok Ligája keddi elődöntőjében, hiszen a pár éve még német harmadosztályban szereplő klub fennállása óta először juthatott volna be a Bajnokok Ligája döntőjébe egy győzelemmel – ezzel egyébként amióta a Bajnokcsapatok Európa-kupáját átnevezték Bajnokok Ligájára, először juthatott volna magyar játékos a döntőbe a legnagyobb európai sorozatban Gulácsi Péter és Willi Orban személyében.

A túloldalon a PSG az arab befektetők pénzéből összevásárolt szuperkerettel először érhette volna el a BL-döntőt – eddig még csak az elődöntőig sem jutottak el a sztárokkal telepakolt csapattal, nagy volt tehát a nyomás Neymarékon.

Julian Nagelsmann egyetlen helyen cserélt csak a kezdőjén az Atlético Madrid elleni negyeddöntőhöz képest, így maradt a kapuban a magyar válogatott kapusa, Gulácsi Péter, a PSG-nél viszont több volt a variálás. Kylian Mbappé például bekerült a kezdőbe – holott az elődöntő délelőttjén nagyjából fél óra játékot jósoltak csak neki –, ahogy az eltiltásából visszatérő Ángel di María is, de új ember volt a középpályán Leandro Parades is. Problémát jelentett viszont, a kapuban nem számíthattak az állandó kezdőnek számító Keylor Navasra, aki még az Atalanta ellen drámai módon, 2-1-re megnyert negyeddöntőben sérült meg. A helyén az a Sergio Rico kezdett, aki a teljes szezonban 9 tétmeccsen kapott korábban lehetőséget.

Gulácsira és a lipcsei védelemre külön nyomás nehezedett, a Paris Saint-Germain ugyanis 2016 óta sorban 33 BL-meccsen rendre betalált, utoljára a Manchester City úszta meg ellenük kapott gól nélkül.

Túl sokáig nem bírták Gulácsiék sem kapott gól nélkül, bár a hatodik percben még maradt a 0-0, amikor Neymar volt pontatlan egy közeli helyzetnél, a lövése csak súrolta a kapufát.

A 11. perc legelején viszont már nem rontott a PSG, Ángel di María csavart tökéletesen egy szabadrúgást az Atalanta elleni negyeddöntőben egyenlítő Marquinhos fejére, aki a védők közül kitörve bólintott a kapuba.

Elítélték a brit szurkolót, aki be akart rohanni a pályára a Szuperkupa meccsen

Rendbontás vétsége miatt bíróság elé állított az ügyészség pénteken egy ötvenöt éves brit férfit, aki …