2021. október 18., hétfőMa Lukács napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 359,00 Ft | USD: 310,00 Ft | CHF: 335,00 Ft
2021.10.18. Lukács Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 359,00 Ft | USD: 310,00 Ft | CHF: 335,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / Elmaradt a diósgyőri győzelem, egy pontot elvitt a kieső helyen álló Kerület

Elmaradt a diósgyőri győzelem, egy pontot elvitt a kieső helyen álló Kerület

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–III. KERÜLETI TVE 1–1 (1–1)
Diósgyőr, 1969 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Csatári Tibor, Varga Gábor).
DIÓSGYŐRI VTK: Póser – Eperjesi, Oláh B., Szűcs K., Bokros (Bárdos, 78.) – Zsemlye (Kocsis, 59.) – Molnár G., Németh M. (Hornyák, 59.), Bertus (Szeles, a szünetben), Zsolnai (Horváth Z., 59.) – Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér
III. KERÜLETI TVE: Balázs J. – Rédei (Kleisz, 11.), Erdei, Fejes, Tóth K. – Egerszegi (Bori, 65.), Szalai V. – Barczi (Horváth O., 90.), Schuszter (Köböl, 65.), Rabatin – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Németh M. (22.), ill. Rabatin (37.)

PERCRŐL PERCRE

93. perc: VÉGE a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmet.

90+2. perc: Kocsis jobbról érkező beadását Horváth Z. fejelte a felső lécre, ahonnan az alapvonalon tlra pattant a labda.

90. perc: 3 perc hosszabbítás következik.

90. perc: Csere a vendégeknél Barczi helyett Horváth O. a pályán.

89. perc: A sarokrúgás után Könyveshez került a labda, aki 10 méterről a léc fölé emelte a lasztit.

88. perc: Könyves lövése után pattant szögletre a labda.

87. perc: Kocsisnak a bal alsó sarokra tartó bombáját védte Balázs J.

85. perc: Bori is reklamálásért kapott sárgát.

83. perc: Úgy tűnik egyik csapat sem mondott le arról, hogy megszerezze a győzelmet.

78. perc: Az utolsó hazai csere, Bokros helyett Bárdos játszik.

73. perc: A kispadon reklamáló vendég szakvezető, Kemenes Szabolcs sem úszta meg a sárgát.

72. perc: Balázs J. kapus is besárgult.

70. perc: Bokros passza után Hornyák lőhetett 14 méterről, balról, bombája a felső kapufát érintve hagyta el a játékteret.

69. perc: Bori 20 méterről eleresztett szabadrúgását védte Póser

68. perc: Eperjesi is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

66. perc: Bori remek, jobbról érkező beadása a kapu torkában tisztán találta Rabatint, ám utóbbi játékos 6 méterről, ziccerben a bal alsó sarok mellé fejelt.

65. perc: Csere a vendégeknél, Schuszter helyett Köböl, és Egerszegi helyett Bori a pályán.

63. perc: Tóth K. kapott sárga lapot.

60. perc: Horváth Z. fejelt középről a vendég kapus kezébe.

59. perc: Hármas csere a hazai oldalon, Németh M. helyett Hornyák, Zsemlye helyett Kocsis, Zsolnai helyett Horváth Z. érkezett.

54. perc: Eperjesi lövése, beadása tévesztett célt.

48. perc: Egerszegi kapott sárga lapot.

Megvan a hivatalos nézőszám, 1969 fő van jelen a stadionban.

46. perc: Egy csere volt a szünetben, hazai oldalon Bertus helyett Szeles folytatja.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+1. perc: Vége az első játékrésznek.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

44. perc: Barczi baloldali szabadrúgása zúgott ki a pályáról a kapu felett.

37. perc: GÓL, 1-1! A hazai védelem nem tudott felszabadítani, a labda jobbról Schuszter elé került, aki tovább passzolta azt a 16-os vonalán Rabatinnak. A középpályás Oláh B. mellett befordult a 16-oson belülre, és 14 méterről, laposan a kapu jobb oldalába lőtt.

35. perc: Az elmúlt percekben egyik csapat sem tudott lehetőséget kialakítani az ellenfél kapuja előtt.

27. perc: Molnár G. szabadrúgásból, balról csavart a léc fölé.

23. perc: Vendég akció végén a bal oldalon a felfutó Tóth K. elé került a labda, aki 11 méterről az oldalhálót találta el.

22. perc: GÓL, 1-0! Németh M. kapott labdát a jobb oldalon, a 16-os vonala előtt, majd egy lövőcsellel becsapta Fejest, és üresen, 12 méterről, laposan a kapu jobb oldalába gurított.

21. perc: Barczi passza után Borvető lőhetett balról, a labdát a hazai kapus megfogta a rövid alsó sarok előtt.

17. perc: Barczi baloldali szögletrúgásból csavart a rövid felső sarokra, a labda a lécről pattant az alapvonalon túlra.

16. perc: Rabatin lőhetett 12 méterről, bombája ezúttal is egy hazai védőről pattant szögletre.

11. perc: Rédei megsérült le kellett cserélni, Kleisz jött a helyére.

7. perc: Barczi 19 méterről lőtt, méterekkel a jobb kapufa mellé.

3. perc: Rabatin középről, 18 méterről eleresztett lövése egy védőn megpattantva zúgott el a léc fölött.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

A DVTK kezdőcsapata három helyen változott a három nappal ezelőtti bajnokihoz képest. A Békéscsaba 1912 Előre elleni, viharsarki meccsen (2-2) kiállított két védő, Szatmári és Polgár ezen a napon töltötte le eltiltását, Horváth Z. pedig a támadósorból a kispadon kötött ki. Németh M., Bertus és Zsolnai került a kezdőbe, előbbi kettő a középpályára. Ezzel összefüggésben pedig az eddigi két szélső középpályás, Eperjesi, Bokros, valamint a védekező középpályás, Oláh B. hátrébb sorolódott, a piros-fehérek pedig így nem három, hanem négy védővel álltak fel, Szűcs K.-val együtt.

A III. kerületi TVE kezdő összeállítása két helyen változott, a vasárnapi, az FC Ajka elleni hazai vereség (2-4) után: a rutinos Bori és Remili csak a cserék közé került, Schuszter és Szalai V. pedig bizalmat kapott.

A vendégcsapat weboldalán közölt beharangozóban többek között ez áll: ,,papíron a legnehezebb összecsapásunk következik, hiszen a tavalyi NB I-es bajnokság legjobb kiesőjének, a DVTK-nak az otthonába látogatunk majd”.
A III. kerületi TVE honlapján megjelent cikk szerint így várják az összecsapást: ,,Afelől nem lehetnek kétségeink, hogy a borsodiak célja az azonnali visszajutás kiharcolása, ezért talán az egyik legnehezebb összecsapás várhat a csapatunkra a miskolci pokolban, hiszen a vendéglátóink hazai összecsapásain van átlagban a legtöbb néző, egészen pontosan 4050, ami a játékosállomány minőségén felül plusz terhet ró az oda látogató csapatokra.”
Az esélyekről a következő idézetet ollózhattuk ki az óbudaiak netes felületéről: ,,a papírforma nem a mi sikerünket ígéri, de reméljük, hogy ettől függetlenül sikerül majd borsot törnünk a Diósgyőr orra alá”.

A hazai együttes vezetőedzője, Kondás Elemér többek között ezt nyilatkozta a találkozó előtt az Észak-Magyarország napilapnak: ,,Az ellenfelet tisztelni kell, a másodosztályban senkit sem szabad leírni. Mi minden mérkőzésen támadó szellemű játékot igyekszünk bemutatni. Ezt, ahogy látható volt, akár nyolc emberrel is megpróbáljuk, idegenben is. Hazai pályán is arra fogunk törekedni, hogy minél több támadást vezessünk. Nem lehet a csapatrészeket különválasztani, a védelemnek, a középpályának és a támadósornak is együtt kell dolgoznia ahhoz, hogy eredményesek legyünk.”

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy meccse veretlen Diósgyőri VTK az öt bajnoki óta nyeretlen III. kerületi TVE ellen.

Kiss Norbert futamgyőzelemmel ünnepelte harmadik Eb-címét

A 36 éves szombathelyi pilóta a szombati első futamon biztosította be végső sikerét egy második …