2021. október 21., csütörtökMa Orsolya napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 312,00 Ft | CHF: 337,00 Ft
2021.10.21. Orsolya Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 312,00 Ft | CHF: 337,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Elképesztő hullámvasút után csak összejött a Chelsea-siker

Elképesztő hullámvasút után csak összejött a Chelsea-siker

Remekül kezdett a Chelsea, a nagy nyomás a 9. percre góllá érett, a szöglet után Trevoh Chalobah fejelte estében a kapuba közelről (1–0).

A 22 éves angol védő a második kapura lövéséből a második gólját szerezte meg a Stamford Bridge-en bajnokin, ezzel pedig a Thomas Tuchel-éra holtversenyben legeredményesebbje.

Az első félidő derekához érve James Ward-Prowse távoli lökete kerülte el kevéssel a kaput, de ezt a lehetőséget újabb Chelsea-helyzetek követték, Ruben Loftus-Cheek és Ben Chilwell is közel járt az újabb gólhoz.

Az ömlő esőben játszott meccs első félidejének hajrájában aztán a Chelsea kétszer is betalált, de Romelu Lukaku gólját néhány centis les, Timo Wernerét pedig egy korábbi César Azpilicueta-szabálytalanság előzte meg, így maradt az 1–0 mindkétszer.

A Chelsea-nél vezetett számítások szerint a német támadótól 16 gólt vett már el a videobíró!

Chelsea commentary saying that’s the SIXTEENTH time Werner has had a goal ruled out for Chelsea (offisde/VAR/etc)

— Harry Edwards (@harryedwards16) October 2, 2021

Ahogyan pedig lenni szokott, ahelyett, hogy már a szünetre eldőlt volt a meccs, a másik együttes talált be! A 12 éven át a Chelsea alkalmazásában álló, most 18 éves Valentino Livramento harcolt ki büntetőt Ben Chilwell mellett, WardProwse pedig a jobb alsóba lőtt (1–1).

A 72. percben Timo Werner ajtó-ablak helyzetben nem tudott túljárni Alex McCarthy eszén, a kapus remek mozdulattal ért le a labdára.