2024. május 25., szombatMa Orbán napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 385,00 Ft | USD: 356,00 Ft | CHF: 389,00 Ft
2024.05.25. Orbán Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 385,00 Ft | USD: 356,00 Ft | CHF: 389,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Elfogyott a Lakers levegője a denveri magaslaton

Elfogyott a Lakers levegője a denveri magaslaton

A denveri Ball Arenában a Los Angeles Lakers arra készült, hogy újabb lépést tegyen az NBA történetének első fordítása felé 0–3-as állásból. Az első lépés már megvolt otthon, a Crypto-com Arenában, kedd hajnalban idegenben kellett volna még jobban visszatáncolni a szakadék széléről a bajnok Denver Nuggets ellen.

Az első félidő nagy adok-kapok párharcot hozott, látványos sorozatokkal. 6–3-mal kezdett a házigazda, de pillanatok alatt 6–11 lett az állás, majd 18–24 után 28–24, ezzel be is fejeződött az első negyed.

Alig pihentek, mégis mentek

Kentavious Caldwell-Pope, a hazaiak dobóhátvédje a 7. percben megsérült, bement az öltözőbe, de aztán visszatért. Nikola Jokics egy félidő alatt 5 labdát adott el, tőle szokatlan módon. Igaz, 8 pont, 11 lepattanó és 4 gólpassz is állt a neve mellett. A pontok zömét azonban Michael Porter Jr. (11) és Jamal Murray (16) szerezte az első 24 percben, melynek végeredményét Aaron Gordon triplája állította be (50–53). A vendégeknél, ahogy az már megszokott, Anthony Davis (16 pont, 9 lepattanó) és LeBron James (10 pont, 4 lepattanó, 7 assziszt, 3 labdaszerzés, 0 eladott labda) brillírozott.

A harmadik negyed a Nuggetsé volt, mint már oly sokszor a párharcban. Porter, Jokics és Murray számolatlanul szórta a kosarakat, Davis a nyakát fájlalta, az utolsó játékrészre 81–79-es hazai vezetéssel fordultak a csapatok. A kulcsemberek alig pihentek, James a lehetséges 36-ból 34, Gordon 35, Porter 34, Jokics 32 percet játszott.

Az utolsó negyedben mindkét csapat mindent beleadott, 8:30-cal a vége előtt 87–87-re álltak, időt kért Michael Malone, a Denver edzője. James tarthatatlan volt, ekkor 24 pontnál, 6 lepattanónál, 9 asszisztnál és 3 labdaszerzésnél járt nulla labdavesztéssel.

Epikus végjáték

Iszonyatos dobópárbaj zajlott, alig hibáztak a csapatok, 99–97-es Nuggets-vezetésnél, 3:33-mal a lefújás előtt jött az újabb time-out, ezúttal Darwin Hamtől, a Lakers mesterétől. 106–106-ról kezdődött az utolsó 50 másodperc, Reeves triplája kiperdült, Murray viszont 3,6 másodperccel a vége előtt bedobta a középtávolit, és ezzel véget vetett az epikus párharcnak. Íme a mindent eldöntő kosár:

ICE. IN. HIS. VEINS. ????

— NBA (@NBA) April 30, […]

Egy korszak véget ér, olyan történhet Párizsban, amire két évtizede nem volt példa

Kisebb túlzással emberemlékezet óta nem volt példa arra, hogy a hamarosan rajtoló Roland Garros legfőbb …