2026. július 13., hétfőMa Jenő napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 356,00 Ft | USD: 311,00 Ft | CHF: 385,00 Ft
2026.07.13. Jenő Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 356,00 Ft | USD: 311,00 Ft | CHF: 385,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Eldőlt, ki irányítja a világbajnokság után a címvédő argentin válogatottat

Eldőlt, ki irányítja a világbajnokság után a címvédő argentin válogatottat

A csalódással záruló 2018-as világbajnokság után kinevezett Scalonival az argentin válogatott rég látott dicsőségében fürdőzik, és a ranglista élére került a remek eredményeknek köszönhetően.

A hazájával 1997-ben U20-as világbajnoki címet szerző trénerrel az elmúlt nyolc évben minden létező trófeát megnyert az 1993 óta bármilyen címre hiába hajtó gárda:

  • 2021-ben Copa Américát
  • 2022-ben az Európa-bajnok Olaszország legyőzésével Finalissimát
  • 2022-ben világbajnokságot
  • 2024-ben ismét Copa Américát

nyert Argentína.

A még mindig csupán 48 éves Scalonival az együttes hibátlanul menetel a 2026-os világbajnokságon is, a kieséses szakaszt az eddigi meglepetéscsapat, a Zöld-foki-szigetek ellen kezdi meg a gárda – magyar idő szerint pénteken éjfélkor.

Ez pedig centenáriumi meccs lesz a szövetségi kapitánynak: Scaloni a 100. mérkőzésen irányítja a nemzeti együttest.

A mérlege kifejezetten imponáló: 72 győzelem, 18 döntetlen és csupán kilenc vereség.

Ezzel pedig alaposan rászolgált arra, hogy a jövőben is vele számoljanak. Diego Monroig az ESPN Mundialon arról beszélt, hogy a felek már a világbajnokság kezdete előtt egyeztettek a szerződéshosszabbításról, a szövetség mindenképpen marasztalná a kapitányt, most pedig megszületett a szóbeli egyezség is: Scaloni 2031-ig marad az argentin kispadon.

Ez azt jelenti, hogy a 2030-as világbajnokságon is irányíthatja a gárdát, a centenáriumi mundialon a nyitómérkőzéseket Argentínában, Paraguayban és Uruguayban rendezik, de a torna nagy részét Spanyolországban, Portugáliában és Marokkóban tartják majd meg.

(Borítókép: Lionel Scaloni, az argentin válogatott szövetségi kapitánya ünnepel a FIFA Világbajnokság győztes trófeájával 2022. december 18-án. Fotó: Julian Finney / Getty Images / Europe)

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/sport/futball/2026/vb/2026/06/29/futball-vilagbajnoksag-2026-argentin-valogatott-lionel-scaloni-szerzodeshosszabbitas-2031-szobeli-egyezseg/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Piros Zsombor csúcsformában: két hét alatt második tornagyőzelmét aratta

A világranglista 169. helyezettje a vasárnapi fináléban a francia Titouan Droguet-vel csapott össze, aki 116. …