2021. március 7., vasárnapMa Tamás napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 366,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 330,00 Ft
2021.03.07. Tamás Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 366,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 330,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Brazília is kipipálva, tovább menetel a kéziválogatott

Brazília is kipipálva, tovább menetel a kéziválogatott

Hornyák Péter góljával indult a találkozó, akit Máthé Dominik szolgált ki egy látványos, hát mögötti passzal, a brazilok legnagyobb sztárja, a Barcelonában kézilabdázó Haniel Langaro két lövésével azonban gyorsan fordított a rivális.

Szita Zoltán szerencsére azonnal válaszolt kintről, alaposan bekezdtek tehát a csapatok, hiszen hárompercnyi játék után már 2–2 volt az állás.

A folytatásban is fej fej mellett haladt a két válogatott, felváltva záporoztak a gólok a két kapuba, a 10. percben 6–6 állt az eredményjelzőn. A 12. percben Bánhidi Bencét kiállították, de szerencsére a túloldalon is kiosztottak egy két percet. Ezután viszont sajnos nem a játéké volt a főszerep,

José Toledo ért roppant szerencsétlenül földet egy egyéni akció végén, és fájdalmas arccal, hatalmas kiáltással rogyott össze.

A vb egyik, ha nem a legjobb félidejét játszotta Brazília ellen a magyar válogatott

Fotó: Petr David Josek / AFP

Alighanem súlyos sérülést szenvedett, vélhetően térdszalagszakadást, hordágyon vitték le a jobbátlövőt.

Néhány perc kényszerszünet után folytatódhatott a meccs, az egész vb-n eddig klasszis teljesítményt nyújtó Máthé találataival pedig negyedóra után először kerültünk kétgólos előnybe (10–8). Társuk ijesztő elvesztése érezhetően megfogta a brazilokat, el is mentünk hárommal, sőt, a plusz négyért is támadhattunk, amely sajnos kimaradt. Ez pedig megbosszulta magát, olyannyira, hogy 11–10-nél az egyenlítésért jöhetett az ellenfél, amit szerencsére egy jó védekezéssel megakadályoztunk.

Ezután Bodó Richárd keze kétszer is elsült, Rosta Miklós beállóból szerzett találatával pedig öt perccel a szünet előtt 15–11-re vezettünk, időt is kértek a dél-amerikaiak.

Ez sem használt azonban, a védekezésünk ugyanis remekül összeállt a félidő hajrájára, a kapuban Mikler Roland is parádézott, Bodó újabb bombájával pedig tovább nőtt a különbség. Az utolsó támadást is mi vezethettük, és bár Nagy Bence ziccere kimaradt, nem lehetett hiányérzetünk,

30 perc után ugyanis 16–11-es vezetéssel mehettünk pihenőre.

[…]

Gól nem esett, így ponttal távozott Gyirmótról a Szeged

LABDARÚGÓ NB II28. FORDULÓ GYIRMÓT FC GYŐR–SZEGED-CSANÁD GA 0–0Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, zárt kapuk …