2021. április 21., szerdaMa Konrád napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 328,00 Ft
2021.04.21. Konrád Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 328,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Brady; LeBron; ciao, Bambino! – Fergeteges fordítások I.

Brady; LeBron; ciao, Bambino! – Fergeteges fordítások I.

Amerikai futball

Csoda a New Meadowlandsben

Az amerikaiak persze szeretnek hangzatos neveket adni a nagy sikereknek, még akkor is, ha „csak” egy csoportrangadóról van szó. A 2010-es alapszakasz 15. fordulójában, december 19-én az egyaránt 9–4-es mérleggel álló New York Giants és Philadelphia Eagles csapott össze előbbi pályaválasztásával, és nyolc perccel a vége előtt úgy tűnt, hogy az „óriások” tesznek hatalmas lépést a playoff felé, hiszen 31–10-re vezettek. A „sasok” azonban nem adták fel, az utolsó előtti percben egyenlítettek, majd az utolsó másodpercekben DeSean Jackson visszahordott touchdownjával a győzelmet is megszerezték (31–38)!

Nyolc perccel a vége előtt még 31–10 volt…

Peyton Manning: Fogd meg a söröm…

Az Eagles fordítása sem volt semmi, de akkor mit mondjunk a Coltséra? A Tampa Bay elleni, 2003-as ütközeten ugyanis már négy perc sem volt hátra, amikor a regnáló bajnok Buccaneers 21 ponttal vezetett (35–14), innen sikerült Peyton Manningéknek hosszabbításban nyerniük! Az Indianapolis egy sikeres negyedik kísérletes touchdownnal indult meg a fordítás felé, majd a sikeresen visszaszerzett kezdőrúgás után hasonlóképpen szépített. Az utolsó percben az egyenlítés is összejött, de a címvédőnek volt még egy esélye lezárni a meccset a rendes játékidőben, igaz, Martín Gramáticának 62 yardról kellett volna berúgnia a mezőnygólt, ezt végül egy blokk hiúsította meg. A hosszabbításban a Tampa Bay támadhatott először, de megrekedt az ellenfél 41 yardosán, így a győzelemért mehettek Manningék, és bár Mike Vanderjagt 40 yardos mezőnygólja kimaradt, egy szabálytalanság miatt maradt a labda a Coltsnál, másodjára pedig a kapufa segítségével már eredményes volt – és mint kiderült, az egész idényben egy darab rontott rúgása sem lett, elsőként az NFL történetében!

Őrület a hétfő esti rangadón

Houston, baj van… A rájátszások legnagyobb fordítása

Az előző két idényben Super Bowl-résztvevő Bills számára pocsékul indult az 1992–1993-as idény rájátszása, hiszen a sztárirányító Jim Kelly nélkül kellett pályára lépnie a Houston Oilers ellen, a nagyszünetben pedig már 28–3-ra vezettek a vendégek. A legendás irányító helyére a jelenleg az Indianapolis Coltsot edző Frank Reich állt be, de neki sem ment túl jól, egy interception utáni visszahordással már 35–3-ra vezetett a Houston. Reich azonban négy TD-passzt kiosztva visszahozta csapatát, amely végül hosszabbításban 41–38-ra nyert. A 32 pontos hátrány a legnagyobb, amelyből valaha egy NFL-csapat fordítani tudott.

Itt fekszünk, Vándor, vidd hírül a spártaiaknak: Megcselekedtük, amit megkövetelt a haza

Merthogy az egyetemi bajnokságban volt még ennél is elképesztőbb feltámadás! A Michigan State Spartans hiába szerzett vezetést a Northwestern Wildcats ellen, a „vadmacskák” sorra szerezték a pontokat, és a harmadik negyed derekán már 38–3-ra vezettek. A spártaiak azonban nem adták fel, a 0–38-ra 38–0-val válaszoltak, és 41–38-ra megnyerték a meccset!

35 hátrányból is van visszaút

This is Sparta!

Soha ne írd le Tom Bradyt…

Aki az NFL-t az elmúlt két év tizedben nagyjából bármikor követte, az tudhatja, hogy nagyon ritka az az esemény, amikor egy Tom Brady vezette csapat ellen kényelmesen hátra lehetne dőlni. A New England Patriots korábbi irányítója nyert meccset együttesével 24–0-s félidei hátrányból az akkor 9–1-gyel álló, későbbi döntős, rekorddöntögető támadósorral bíró Denver Broncos ellen, vagy éppen két számjegyű hátrányból az utolsó percekben a Colts, a Bills, a Browns, a Chargers, a Bears, a Raiders vagy éppen a Seahawks ellen (ez utóbbi például Super Bowlon történt).

A 2016-os idény nagydöntőjében az Atlanta Falcons ellen úgy tűnt, semmi sem akar összejönni a „hazafiaknak”, a nagyszünet előtt csak egy szépítő mezőnygólra futotta (3–21), a harmadik negyed végjátékában pedig 28–3-ra vezettek Matt Ryanék. Itt már mindennel próbálkozott a New England, de még a korábban irányítót játszó elkapó, Julian Edelman passzkísérlete sem hozott áttörést, és negyedik down következhetett. Ezt megcsinálták Bradyék. Aztán a következő játékot is, meg az az utánit, akadt, aminél a nem éppen mobilis irányító iramodott meg a tojással a kezében. James White elkapott touchdownja után még az extra pontot is kihagyta a Patriots, majd hiába az újabb jó támadás, Grady Jarrett sackjei miatt csak mezőnygól jött össze, az Atlanta Falcons tulajdonosa pedig már a pálya közeléből nézte izgatottan, hogy övéi végre révbe érhetnek. 28–16-os hátránynál viszont Dont’a Hightower labdaszerzése újabb esélyt adott, a New England két touchdownt és két sikeres kétpontost is bemutatott a hátralévő percekben, hosszabbításban pedig 34–28-ra győzött. Ez volt az első ráadásos Super Bowl és természetesen messze a legnagyobb hátrányból megnyert nagydöntő az NFL történetében. Bradynek ez volt az ötödik Super Bowl-győzelme, azóta a New Englanddel és idén a Tampa Bay Buccaneersszel is nyert egyet, így már hétnél jár.

Baseball

Megtörik a Bambino átka

A Boston Red Sox az 1910-es évek kiemelkedő baseballcsapata volt, 1912 és 1918 között négyszer is bajnok lett, de elcserélte Babe Ruthot a gyűlölt rivális New York Yankeeshez. Amely ezt követően sikert sikerre halmozott, a bostoniak pedig nem csupán vesztettek, hanem művészi szintre emelték ezt… Megannyi elképesztő leolvadás és/vagy szerencsétlenkedés után a Bambino átka 2004-ben tört meg, akkor viszont legalább epikus módon.

A konferenciadöntőben a Yankees már 3–0-ra is vezetett, miután a harmadik meccsen 19–8-ra (!) kiütötte ellenfelét, és a negyedik meccsen a kilencedik inningben 4–3-as előnyben volt. Innen azonban két maratoni csatában aratott sikerrel visszakapaszkodott a Red Sox, a következő két meccset pedig New Yorkban megnyerve kiharcolta a döntőbe jutást. Ott 1946-hoz és 1967-hez hasonlóan a St. Louis Cardinals volt az ellenfél, ezúttal viszont már nem volt megállj: 4–0-ra nyert a Boston, és megtörte a Bambino átkát – 86 év után lett bajnok a Red Sox! Azóta 2007-ben, 2013-ban és 2018-ban is bajnok lett a gárda, kilenc sikerével pedig holtversenyben a harmadik helyen áll az örökrangsorban.

Ciao, Bambino!

Ugyanitt kötelezően megnézendő alkotás a Szívem csücskei (Pitch Fever), ami a Red Sox átkának megtörését mutatja be Drew […]

Vérét adta a győzelemért Elek Bence; széthullóban a Szuperliga

Szó szerint vérét adta a Siófok győzelméért a labdarúgó NB II legutóbbi játéknapján Elek …