2022. december 7., szerdaMa Ambrus napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 414,00 Ft | USD: 394,00 Ft | CHF: 418,00 Ft
2022.12.07. Ambrus Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 414,00 Ft | USD: 394,00 Ft | CHF: 418,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Bombameglepetés a vb-n, Szaúd-Arábia legyőzte Argentínát

Bombameglepetés a vb-n, Szaúd-Arábia legyőzte Argentínát

A C csoport és az egész világbajnokság egyik legnagyobb esélyese, az Index által döntőbe várt Argentína a világranglistán 51. helyet elfoglaló Szaúd-Arábia ellen kezdte meg világbajnoki szereplését. A szurkolóknak némi aggodalomra adhatott okot Lionel Messi bokája, ami az egyik edzésen megduzzadt, de a támadó megnyugtatta az argentin szurkolókat, leszögezte, jól van, és készen áll az első mérkőzésre.

A hétszeres aranylabdás máris rekorddal indíthatta volna a vb-t, ugyanis ha az argentin válogatott nem kapott volna ki Szaúd-Arábia ellen, akkor beállította volna Roberto Mancini csúcsát. Az olasz mester 2018 és 2021 között 37 mérkőzésen maradt veretlen az Azurrival, Messi pedig 36 mérkőzés óta nem talált legyőzőre a válogatottal. Egészen mostanáig.

Három érvénytelen és egy érvényes gólt hozott az első félidő

Természetesen argentin mezőnyfölénnyel indult a mérkőzés. Az első helyzetre sem kellett sokáig várni, a mérkőzés 2. percében Di María húzta meg a jobb szélen, majd középre passzolt, a labda pedig Lionel Messi elé került, lövését azonban védeni tudta al-Ovajsz.

A szaúdi csapat nagyon harcosan kezdte a találkozót, több taktikai szabálytalansággal próbálták tördelni a játékot, a 9. percben viszont nagyot hibáztak Messi balról érkező szabadrúgásánál. A VAR jelzése után a játékvezető tizenegyest ítélt a Paredes ellen elkövetett lerántás miatt, Lionel Messi pedig higgadtan a kapu jobb oldalába gurított, 1–0 […]